Πετκολάι και καλό σας απόγευμα!

Μια εκ των εκπλήξεων της δεύτερης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας έκανε ο ΠΟΕ κερδίζοντας με 2 – 1 στο Βλαχογιάννι της τοπικής Δόξας. Ο Δημήτρης Κοντοθανάσης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τους Ελασσονίτες να γυρνούν το ματς «τούμπα» χάρη σε δύο προσωπικά τέρματα του Έρβιν Πετκολάι στην επανάληψη.

Το συγκρότημα του Νίκου Φακίτσα εάν και πήρε νωρίς το πάνω χέρι στο σκορ της αναμέτρησης με τον ΠΟΕ, εν τέλει δεν κατάφερε να πανηγυρίσει το δεύτερο τρίποντο της σεζόν, χάνοντας από δύο τέρματα ενός ποδοσφαιριστή. Του Έρβιν Πετκολάι που στην επανάληψη πήρε τον ΠΟΕ από το χέρι και τον οδήγησε στην πρώτη του φετινή νίκη.

Στο 12ο λεπτό από εκτέλεση κόρνερ του Βρασίδα Κοντοθανάση η μπάλα στρώθηκε στον γιο του, Δημήτρη, που με ιδανικό και δυνατό σουτ έκανε το 1 – 0 για τους «ροχιμπλάνκος». Σκορ το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 62′ ο Έρβιν Πετκολάι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσια, ενώ την τελευταία του κουβέντα την είπε στο 71′ όπου με εντυπωσιακό σουτ στο «Γ» του Μπρέλλα ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή στο ματς.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Αλεξίου, Βάλλας, Σουφχάρας, Αθανασούλης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Κοντοθανάσης Βρ. (72′ Θανασούλης), Ζηρδέλης (80′ Αναγνώστου), Κοντοθανάσης Δ., Γκουρομπίνος (72′ Γεωργατζιάς).

ΠΟΕ (Σάκης Γκαδρής): Μαστοροδήμος, Μπούσιας, Μπαλαμώτης, Περτζιόνι, Καρλιάμπας, Καραμάνος (87′ Πάτσης), Μηνάς (80′ Μάρκου), Πετκολάι, Τσιάγκος, Ματούλας, Νικολαΐδης (46′ Τσένος).