«Πλήρωσε» με το ίδιο νόμισμα ο Τύρναβος

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Αργυροπούλι ο Τύρναβος, καθώς επικράτησε της Δόξας με 3 – 2 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα πέτυχε τη τρίτη συνεχόμενη νίκη κι έφθασε τους δέκα τρεις σε ένα παιχνίδι δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον, όπου υπήρχε το γόητρο μετά και την ήττα στο Τύρναβο από το Αργυροπούλι με σκορ 3 – 0.

Το συγκρότημα του Νίκου Βογιατζή από τη πλευρά του δεν αποκόμισε το θετικό αποτέλεσμα από το ματς αυτό και παρέμεινε στη τρίτη θέση έχοντας εννέα βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 11ο λεπτό, ο Λάμπρος Καρράς μετά το νικηφόρο γκολ απέναντι στην Αμυγδαλέα δύο αγωνιστικές πριν, σκόραρε ξανά κι έκανε το 0 – 1 για τον Τύρναβο.

Δύο λεπτά μετά, ο Λευτέρης Γκαραγκούνης έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 37ο λεπτό ο Γιάννης Μπάκος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έβαλε εκ νέου μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 67ο λεπτό, ο ο Αποστόλης Λιάκος σημείωσε το 1 – 3 για την ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα, ενώ στο 78ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2 – 3, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φουρτούνα.

Ο Τύρναβος είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Μπάκο, Ιωαννίδη και Λιάκο, όπου οι προσπάθειες τους σταμάτησαν στο δοκάρι της εστίας της Δόξας Αργυροπουλίου, ενώ στο 35ο λεπτό ο Θάνος Χαλκιάς αν και πορτιέρο του Τυρνάβου ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι και η μπάλα πέρασε άουτ κι ενώ χτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στέλιου Μπαχτσιβάνου.

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Χατζής, Μάττος (70′ Γκατζόρας), Βογιατζής Ευθ., Φουρτούνας, Σχοινάς (80′ Πέρκας), Κόκκορας (46′ Μρούκο), Γκαραγκούνης, Βογιατζής Αν. (46′ Καλόγηρος), Λεσάι.

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς (75′ Ευαγγελόπουλος), Αυλογιάρης, Κόκκας, Δασκαλόπουλος, Καρράς, Κατσαρός (46′ Ιωαννίδης), Λιάκος, Πατσής, Πατσιωτός, Μπάκος, Ντονούδης (60′ Πάολο).