Πλησιάζει στη κορυφή η Υπέρεια!

Τη τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Α’1 τοπικής κατηγορίας πέτυχε η Δόξα Υπέρειας που κέρδισε με σκορ 4 – 0 τον Αστέρα Μελισσοχωρίου στο γήπεδο της!

Η ομάδα του Γιώργου Λυκοκώστα έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς με τη νίκη αυτή, βρίσκεται σε ανοδική πορεία και βρίσκεται στους μείον από τη κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας!

Από την άλλη, η ομάδα του Μάκη Αλεξούδη δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους επτά βαθμούς και τη δέκατη θέση.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Στέφανος Σουλτούκης με σουτ από θέση βολής «άνοιξε» το σκορ για τη Δόξα Υπέρειας, ενώ στο 11ο λεπτό το Μελισσοχώρι βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιάγκα, όμως ακυρώθηκε από τον κ. Δημερά για τη παρουσία του Χρήστου Αγγελακόπουλου που μπήκε στη πορεία της μπάλας και επηρέασε τη φάση.

Στο 23ο λεπτό ο νεαρός τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων, Μπουρονίκος σημείωσε άθελα του αυτογκόλ μετά από τη σέντρα του Αποστόλη Δημητρίου και το 2 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 54′, ο Κώστας Κουσιώρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 76′ με σουτ από βαθιά πάσα του Φάνη Πρίφτη διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μάλιστα, η Δόξα Υπέρειας είχε και δύο δοκάρια με εκφραστές τους Χρήστο Κερμελίδη και Φάνη Πρίφτη, ενώ από τη πλευρά του ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Δημήτρη Καφαντάρη και Βαγγέλη Χαρούλη.

Δόξα Υπέρειας (Γιώργος Λυκοκώστας): Σκαντζούρης, Δημητρίου (60′ Πατσιούρας), Τραμπάκουλος, Παπαδόπουλος, Πρίφτης, Ντόντος, Κερμελίδης, Γκατζόγιας (80′ Τσούρης), Τζατζάκης, Σουλτούκης (78′ Ζαχαράκης), Κουσιώρας (78′ Καλφόγλου).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Μπουρονίκος, Σδράλης Β., Μαλαχτάρης, Αβδουλάς (70′ Ζαρκαδής), Κολοβός, Σουλιώτης (46′ Δανιλούλης), Χαρούλης (60′ Καραμπλής), Αγγελακόπουλος (65′ Ζαφειρίου), Λιάγκας, Καφαντάρης, Καραμάνος.