Πλησιάζει… τριάδα!

Η Δήμητρα Γιάννουλης έκαμψε την αντίσταση της Αναγέννησης Καλοχωρίου και πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη με 1 – 0.

Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα της Γιάννουλης πλησίασε ακόμη περισσότερο την 3η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Καθώς έφτασε τους 42 βαθμούς σε 26 αγώνες, την ώρα που ο 3ος Οικονόμος έχει έναν βαθμό παραπάνω. Από την άλλη το Καλοχώρι έχει 27 βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση.

Η Δήμητρα Γιάννουλης, έκανε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις που είχε μέχρι τώρα στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας. Όμως στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ, ενώ αναποτελεσματικές ήταν οι προσπάθειες και του Καλοχωρίου.

Στην «επανάληψη» τώρα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να πάρουν το προβάδισμα. Στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Γκατζούλης με όμορφο σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1 – 0.

Τα πράγματα έγιναν χειρότερα για την Αναγέννηση Καλοχωρίου, όταν στο 80′ ο Κώστας Νεστορίδης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Επόμενη μεγάλη φάση στο ματς στο 85′. Ο Παναγιώτης Μπαρούτας με σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της αντίπαλης εστίας!

Βέβαια στο ματς υπήρχαν κι άλλες χαμένες ευκαιρίες για τη Δήμητρα Γιάννουλης με τους Μπαρούτα, Αμπατζίδη, Χατζηγρηγορίου και Σπανό. Ενώ για το Καλοχώρι με τους Σαμπάνη, Κόκκοβα και Σαΐτη. Με το 1 – 0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπάμπαλης, Αετόπουλος (51′ Χατζηγρηγορίου), Ντούφας, Εμμανουήλ, Θώμος, Σπανός, Μανάκας, Μπαρούτας, Γκατζούλης, Αμπατζίδης.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος, Κόκκοβας (70′ Παιδής), Νεστορίδης, Λιούσκας, Σαΐτης, Μπούνα, Τσιαντούλης, Δάκτυλας, Τσεκούρας (50′ Μάρκου), Σαμπάνης.