Πλούσιο θέαμα στη Β΄ΕΠΣΛ!

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακουκαι τις βαθμολογίες όλων των ομίλων στα πρωταθλήματα της Β΄τοπικής κατηγορίας!

1ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 1 Βαλανίδα
Βερδικούσια 2 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Καλύβια 0 – 3 Δρυμός
Συκέα 3 – 0 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Ροδιακός 4 – 0 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Μεγ. Ελευθεροχώρι 2 – 4 Πλατανούλια

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      15 – 3   12
2. Ροδιακός      9 – 2   10
3. Συκέα      12 – 6   9
4. Ακαδημία Τυρνάβου      5 – 2   7
5. Ακαδημία Ελασσόνας      8 – 7   7
6. Βερδικούσια      4 – 4   6
7. Βαλανίδα      6 – 7   6
8. Πλατανούλια      5 – 6   5
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      3 – 7   4
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      6 – 12   3
11. Καλύβια      2 – 9   0
12. Μεγ. Ελευθεροχώρι      4 – 14   0

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Βαλανίδα 11/11 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Ακαδημία Τυρνάβου 11/11 Καλύβια
Πλατανούλια 11/11 Συκέα
Δρυμός 11/11 Ροδιακός
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 11/11 Βερδικούσια
Ακαδημία Ελασσόνας 11/11 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ελάτεια 1 – 4 Αιγάνη
Δίας 3 – 1 Καλοχώρι
Γόννοι 3 – 1 Μαρμαρίνη
Χειμάδι 3 – 1 Παραπόταμος
Στόμιο 1 – 4 Κουλούρι
Πυργετός 0 – 4 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Κουλούρι      10 – 3   12
2. Γόννοι      8 – 5   9
3. Μαρμαρίνη      12 – 7   7
4. Αιγάνη      10 – 4   7
5. Σ.Σ. Ραψάνης      10 – 6   7
6. Πυργετός      12 – 9   6
7. Παραπόταμος      9 – 6   6
8. Χειμάδι      13 – 11   6
9. Ελάτεια      5 – 12   3
10. Καλοχώρι      6 – 14   3
11. Δίας      6 – 16   3
12. Στόμιο      2 – 10   1

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Αιγάνη 10/11 Δίας
Ελάτεια 10/11 Γόννοι
Καλοχώρι 10/11 Χειμάδι
Μαρμαρίνη 10/11 Στόμιο
Παραπόταμος 10/11 Πυργετός
Σ.Σ. Ραψάνης 10/11 Κουλούρι

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Διογένης 1 – 2 Πανιώνιος
Ραχούλα 2 – 0 Τερψιθέα
Λάρισα ΄88 1 – 0 Μαρίνος Αντύπας
Δασοχώρι 1 – 0 Αμπελόκηποι
Μάνδρα 5 – 3 Άγιος Θωμάς
Ιπποκράτης 2 – 6 Δένδρα
Ρεπό Κουτσόχερο

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Πανιώνιος      14 – 2   12
2. Ραχούλα      9 – 2   12
3. Μάνδρα      12 – 8   9
4. Δένδρα      8 – 2   9 *
5. Κουτσόχερο      14 – 3   6 *
6. Ιπποκράτης      10 – 9   6 *
7. Δασοχώρι      5 – 6   4 *
8. Λάρισα ΄88      6 – 8   4
9. Αμπελόκηποι      3 – 7   3
10. Τερψιθέα      1 – 9   3
11. Άγιος Θωμάς      6 – 12   1
12. Διογένης      3 – 9   1
13. Μαρίνος Αντύπας      2 – 16   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Διογένης 10/11 Ραχούλα
Τερψιθέα 10/11 Λάρισα ΄88
Κουτσόχερο 10/11 Ιπποκράτης
Μαρίνος Αντύπας 10/11 Μάνδρα
Δένδρα 10/11 Δασοχώρι
Αμπελόκηποι 10/11 Άγιος Θωμάς
Ρεπό Πανιώνιος

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τοξότης Λάρισας 5 – 0 Ομορφοχώρι
Χάλκη 4 – 3 Χαραυγή
Νέο Περιβόλι 3 – 0 α.α. Πηνειός
Λαρισαϊκός 0 – 2 Γλαύκη
Πελασγιώτιδα 6 – 0 Ομόνοια
Γαλήνη 0 – 0 Αετόλοφος
Ρεπό Ανθούπολη

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      14 – 3   12
2. Χάλκη      13 – 7   9
3. Γλαύκη      8 – 2   9 *
4. Γαλήνη      3 – 1   7 *
5. Νέο Περιβόλι      8 – 6   7
6. Ανθούπολη      6 – 3   5 *
7. Ομορφοχώρι      8 – 10   4
8. Ομόνοια      4 – 11   4
9. Τοξότης Λάρισας      8 – 6   4
10. Χαραυγή      9 – 12   2
11. Αετόλοφος      1 – 4   2
12. Λαρισαϊκός      1 – 4   1 *
13. Πηνειός      1 – 15   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (5η) Αγωνιστική

Τοξότης Λάρισας 10/11 Χάλκη
Χαραυγή 10/11 Νέο Περιβόλι
Ανθούπολη 10/11 Λαρισαϊκός
Πηνειός 10/11 Πελασγιώτιδα
Γλαύκη 10/11 Γαλήνη
Αετόλοφος 10/11 Ομόνοια
Ρεπό Ομορφοχώρι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...