Πλούσιο και το Κυριακάτικο θέαμα στη Β΄ ΕΠΣΛ

Θέαμα και πολλά γκολ είχε το μενού και της Κυριακής για το πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

1ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δρυμός 4 – 1 Πλατανούλια
Καλύβια 0 – 1 Ροδιακός
Συκέα 3 – 4 Ακαδημία Ελασσόνας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 0 – 1 Βερδικούσια
Βαλανίδα 2 – 0 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Ακαδημία Τυρνάβου 4 – 1 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      8 – 1   6
2. Ακαδημία Τυρνάβου      5 – 1   6
3. Ροδιακός      4 – 1   6
4. Ακαδημία Ελασσόνας      6 – 4   6
5. Συκέα      7 – 5   3
6. Βαλανίδα      3 – 3   3
7. Βερδικούσια      1 – 1   3
8. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      0 – 2   1
9. Πλατανούλια      1 – 4   1
10. Καλύβια      1 – 3   0
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      1 – 5   0
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      1 – 8   0

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Πλατανούλια 20/10 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 20/10 Βαλανίδα
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 20/10 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 20/10 Καλύβια
Βερδικούσια 20/10 Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας 20/10 Ροδιακός

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σταυρός 0 – 4 Αναγέννηση Φαρσάλων
Υπέρεια 0 – 1 Ζάππειο
Χαλκιάδες 5 – 2 Κρήνη
Μυραϊκός 0 – 6 Βαμβακού
Ναρθάκι 5 – 1 Άγιος Γεώργιος
Ακαδημία Φαρσάλων 1 – 4 Βασιλή

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      8 – 0   6
2. Ζάππειο      7 – 0   6
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      6 – 1   6
4. Ναρθάκι      6 – 1   6
5. Χαλκιάδες      6 – 2   6
6. Βασιλή      4 – 2   3
7. Ακαδημία Φαρσάλων      1 – 4   1
8. Μυραϊκός      0 – 6   1
9. Υπέρεια      0 – 3   0
10. Κρήνη      3– 7   0
11. Άγιος Γεώργιος      1 – 6   0
12. Σταυρός      0 – 10   0

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Αναγέννηση Φαρσάλων 21/10 Υπέρεια
Σταυρός 21/10 Χαλκιάδες
Ζάππειο 21/10 Μυραϊκός
Κρήνη 21/10 Ναρθάκι
Βαμβακού 21/10 Ακαδημία Φαρσάλων
Βασιλή 21/10 Άγιος Γεώργιος

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Μαρμαρίνη 7 – 1 Καλοχώρι
Ελάτεια 1 – 5 Παραπόταμος
Αιγάνη 0 – 1 Κουλούρι
Δίας 2 – 6 Πυργετός
Γόννοι 1 – 0 Στόμιο
Χειμάδι 2 – 3 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Μαρμαρίνη      9 – 2   6
2. Κουλούρι      4 – 1   6
3. Γόννοι      4 – 2   6
4. Χειμάδι      9 – 4   3
5. Παραπόταμος      6 – 3   3
6. Αιγάνη      4 – 1   3
7. Πυργετός      6 – 4   3
8. Σ.Σ. Ραψάνης      5 – 5   3
9. Ελάτεια      3 – 5   3
10. Στόμιο      0 – 5   0
11. Καλοχώρι      2 – 10   0
12. Δίας      3 – 13   0

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Καλοχώρι 20/10 Ελάτεια
Μαρμαρίνη 20/10 Αιγάνη
Παραπόταμος 20/10 Δίας
Κουλούρι 20/10 Γόννοι
Πυργετός 20/10 Χειμάδι
Σ.Σ. Ραψάνης 20/10 Στόμιο

5ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Χαραυγή 1 – 1 Ανθούπολη
Ομορφοχώρι 5 – 1 Πηνειός
Τοξότης Λάρισας 0 – 2 Γλαύκη
Χάλκη 3 – 1 Ομόνοια
Νέο Περιβόλι 1 – 4 Πελασγιώτιδα
Λαρισαϊκός 1 – 1 Αετόλοφος
Ρεπό Γαλήνη

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Πελασγιώτιδα      7 – 3   6
2. Γλαύκη      6 – 2   6
3. Ανθούπολη      4 – 1   4
4. Ομορφοχώρι      5 – 2   3
5. Χάλκη      5 – 4   3
6. Γαλήνη      2 – 1   3 *
7. Νέο Περιβόλι      3 – 4   3
8. Ομόνοια      2 – 3   3
9. Λαρισαϊκός      1 – 1   1 *
10. Αετόλοφος      1 – 3   1
11. Χαραυγή      3 – 5   1
12. Τοξότης Λάρισας      1 – 4   0
13. Πηνειός      1 – 8   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Γαλήνη 20/10 Λαρισαϊκός
Χαραυγή 20/10 Ομορφοχώρι
Ανθούπολη 20/10 Τοξότης Λάρισας
Πηνειός 21/10 Χάλκη
Ομόνοια 21/10 Νέο Περιβόλι
Αετόλοφος 21/10 Πελασγιώτιδα
Ρεπό Γλαύκη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...