Πλούσιο παι(Χ)νίδι στο Χειμάδι!

Παιχνίδι με τέσσερα γκολ και χωρίς νικητή διεξήχθη στο Χειμάδι, καθώς η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε το Νέο Περιβόλι για τη 14η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το τελικό 2 – 2 φέρνει τους φιλάθλους ευχαριστημένους για το θέαμα που παρακολούθησαν στο συγκεκριμένο ματς, με το Χειμάδι να φθάνει τους δέκα τέσσερις βαθμούς και το Νέο Περιβόλι να έχει τους ίδιους βαθμούς ύστερα από το παιχνίδι αυτό.

Μόλις στο 6ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλαντα το Χειμάδι πήρε κεφάλι στο σκορ, ενώ έξι λεπτά, ο Λιντέρης επέστρεψε τις ισορροπίες στον αγώνα με δικό του τέρμα, όπου και πέτυχε το 1 – 1.

Στην επανάληψη τώρα και στο 62ο λεπτό, ο Γκόγκος πέτυχε το 2 – 1 με πλασέ μετά από σέντρα του Γιώργου Νούσιου. Το αξιοσημείωτο είναι πως στη φάση του γκολ ο πορτιέρο του Νέου Περιβολίου, Μαξιακούλης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από τον ρέφερι του αγώνα κ. Στάικου, με τον Μπαλούλη να παίρνει τη θέση του κάτω από την εστία των γηπεδούχων.

Στο τέλος και στις καθυστερήσεις, ο Αουρέλ Τζέκα διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2 για το συγκρότημα του Βασίλη Δραγατζίκη, καθώς με σέντρα – σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιάννη Τζικόπουλου κι έδωσε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Πάντως, με εννέα παίκτες τελείωσε τον αγώνα το Νέο Περιβόλι καθώς από το 80ο λεπτό αποχώρησε ο Νασιούλας κι ενώ είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές, αφού ένιωθε ζάλη…

Α.Ο. Χειμαδίου (Σπύρος Ευαγγέλου – Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παπακωστούλης, Δασκαλόπουλος, Καρανίκας (20′ Καπνογιάννης (85′ Παπαγιαννόπουλος)), Κοτσώνης (46′ Βασιλόπουλος), Νούσιος Γ., Β., Γκόλαντας, Παναγιωτίδης, Γκόγκος, Λίταινας, Βλαχογιάννης (72′ Μικερτζής).

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Μαξιακούλης, Μάλτζιαρης (86′ Τζέκας), Νασιούλας, Σταμάτης Ι., Μπαλαντζάρας, Γούσης, Αργύρης Κ. (70′ Μπαλούλης), Κωσταρέλλος, Σταμάτης Αλ. (75′ Αθανασίου), Ακριβοσούλης (65′ Διάλλας), Λιντέρης.