Πλούσιο το θέαμα και τα γκολ στη Β΄ ΕΠΣΛ και στην 2η Αγωνιστική

Γκολ και θέαμα προσέφερε και η 2η Αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Αγωνιστική δράση το Σάββατο είχαμε στους 1ο, 2ο και 4ο Όμιλο. Την Κυριακή (14/10, 16:00) η συνέχεια της κατηγορίας.

1ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δρυμός 4 – 1 Πλατανούλια
Καλύβια 0 – 1 Ροδιακός
Συκέα 3 – 4 Ακαδημία Ελασσόνας
Μεγ. Ελευθεροχώρι 14/10 Βερδικούσια
Βαλανίδα 14/10 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Ακαδημία Τυρνάβου 14/10 Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      8 – 1   6
2. Ροδιακός      4 – 1   6
3. Ακαδημία Ελασσόνας      6 – 4   6
4. Συκέα      7 – 5   3
5. Ακαδημία Τυρνάβου      1 – 0   3 *
6. Πλατανούλια      1 – 4   1
7. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      0 – 0   1 *
8. Βερδικούσια      0 – 1   0 *
9. Καλύβια      1 – 3   0
10. Βαλανίδα      1 – 3   0 *
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      1 – 4   0 *
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      0 – 4   0 *

* Αγωνίζονται την Κυριακή (14/10, 16:00).

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Πλατανούλια 20/10 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 20/10 Βαλανίδα
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 20/10 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 20/10 Καλύβια
Βερδικούσια 20/10 Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας 20/10 Ροδιακός

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σταυρός 0 – 4 Αναγέννηση Φαρσάλων
Υπέρεια 0 – 1 Ζάππειο
Χαλκιάδες 5 – 2 Κρήνη
Μυραϊκός 0 – 6 Βαμβακού
Ναρθάκι 5 – 1 Άγιος Γεώργιος
Ακαδημία Φαρσάλων 14/10 Βασιλή

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Βαμβακού      8 – 0   6
2. Ζάππειο      7 – 0   6
3. Αναγέννηση Φαρσάλων      6 – 1   6
4. Ναρθάκι      6 – 1   6
5. Χαλκιάδες      6 – 2   6
6. Ακαδημία Φαρσάλων      0 – 0   1 *
7. Μυραϊκός      0 – 6   1
8. Βασιλή      0 – 1   0 *
9. Υπέρεια      0 – 3   0
10. Κρήνη      3– 7   0
11. Άγιος Γεώργιος      1 – 6   0
12. Σταυρός      0 – 10   0

* Αγωνίζονται την Κυριακή (14/10, 16:00).

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Αναγέννηση Φαρσάλων 21/10 Υπέρεια
Σταυρός 21/10 Χαλκιάδες
Ζάππειο 21/10 Μυραϊκός
Κρήνη 21/10 Ναρθάκι
Βαμβακού 21/10 Ακαδημία Φαρσάλων
Βασιλή 21/10 Άγιος Γεώργιος

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Τερψιθέα 1 – 0 Κουτσόχερο
Πανιώνιος 4 – 0 Μαρίνος Αντύπας
Διογένης 0 – 1 Δένδρα
Ραχούλα 3 – 0 Άγιος Θωμάς
Λάρισα ΄88 2 – 4 Μάνδρα
Ιπποκράτης 3 – 0 Αμπελόκηποι
Ρεπό Δασοχώρι

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Πανιώνιος      6 – 1   6
2. Ραχούλα      5 – 1   6
3. Δένδρα      2 – 0   6
4. Κουτσόχερο      9 – 2   3
5. Ιπποκράτης      3 – 0   3 *
6. Μάνδρα      5 – 4   3
7. Τερψιθέα      1 – 1   3
8. Αμπελόκηποι      2 – 4   3
9. Δασοχώρι      1 – 1   1 *
10. Διογένης      1 – 2   1
11. Λάρισα ΄88      3 – 6   0
12. Άγιος Θωμάς      1 – 5   0
13. Μαρίνος Αντύπας      1 – 13   0

* Έχει κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (3η) Αγωνιστική

Τερψιθέα 21/10 Πανιώνιος
Κουτσόχερο 21/10 Διογένης
Μαρίνος Αντύπας 21/10 Ραχούλα
Άγιος Θωμάς 21/10 Λάρισα ΄88
Δασοχώρι 21/10 Ιπποκράτης
Αμπελόκηποι 21/10 Μάνδρα
Ρεπό Δένδρα

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...