«Ποδαρικό» εκτός έδρας για Άρη, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Εκτός έδρας δοκιμασίες για τους τρεις εκπροσώπους μας στο Basketball Champions League περιλαμβάνει η 11η αγωνιστική της διοργάνωσης, η οποία διεξάγεται απόψε κια αύριο .

Ο Άρης ρίχνεται πρώτος στη μάχη σήμερα (19:00), με τους Θεσσαλονικείς να αναζητούν ένα σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Μπάνβιτ, προκειμένου να παραμείνουν στην τετράδα του Α΄ ομίλου που οδηγεί στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

Αύριο παίρνουν σειρά οι ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να καλείται να περάσει από την έδρα της Βιλερμπάν (21:30), αν θέλει να κάνει ακόμη ένα βήμα για την εξασφάλιση μίας θέσης στην τετράδα του Γ΄ ομίλου, ενώ τον ίδιο στόχο έχει στον Ε΄ όμιλο και η ΑΕΚ, η οποία δοκιμάζεται στην έδρα της Σάσαρι.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής της διοργάνωσης, έχει ως εξής:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 3/1

Μπάνβιτ (Τουρκία)-ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 19:00

Νίμπουρκ (Τσεχία)-Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης (Γερμανία)

Ναχαρίγια (Ισραήλ)-Μονακό (Γαλλία)

Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)-Ελιος Ντομζάλε (Σλοβενία)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Μονακό 19
Μπάνβιτ 18
Νίμπουρκ 17
Άρης 17
Σκαϊλάινερς Φρανκφούρτης 14
Ναχαρίγια 13
Μπάκεν Μπέαρς 11
Έλιος Ντομζάλε 11

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 3/1
Κατάγια (Φινλανδία)-Κιμίκ (Ουκρανία)
Τετάρτη, 4/1
Οραντέα (Ρουμανία)-Λε Μαν (Γαλλία)
Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ)-Βενέτσια (Ιταλία)
Καρσίγιακα (Τουρκία)-Άβτοντορ (Ρωσία)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Λε Μαν 17
Βενέτσια 17
Κατάγια 16
Καρσίγιακα 16
Οραντέα 15
Άβτοντορ 14
Μακάμπι Ρισόν 14
Κιμίκ 11

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τετάρτη, 4/1
Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 21:30
Νεπτούνας (Λιθουανία)-Όλντενμπουργκ (Γερμανία)
Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία)-Ρόσα (Πολωνία)
Βαρέζε (Ιταλία)-Βέντσπιλς (Λετονία)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Νεπτούνας 18
Βιλερμπάν 18
Όλντενμπουργκ 16
Βέντσπιλς 15
ΠΑΟΚ 15
Ρόζα 13
Ουσάκ Σπορτίφ 13
Βαρέζε 12

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 3/1
Στρασμπούρ (Γαλλία)-Τενερίφη (Ισπανία)
Μόρναρ (Μαυροβούνιο)-Τσιμπόνα (Κροατία)
Γιουβέντους (Λιθουανία)-Μέγκα Λεκς (Σερβία)
Τετάρτη, 4/1
Οστάνδη (Βέλγιο)-Αβελίνο (Ιταλία)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Τενερίφη 18
Αβελίνο 17
Στρασμπούρ 17
Γιουβέντους 16
Οστάνδη 14
Μέγκα Λεκς 13
Τσιμπόνα 13
Μόρναρ 12

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη, 3/1
Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)
Τετάρτη, 4/1
Σάσαρι (Ιταλία)-ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 21:30
Παρτιζάν (Σερβία)-Σολνόκι (Ουγγαρία)
Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
Μπεσίκτας 18
Λούντβιγκσμπουργκ 17
Παρτιζάν 16
ΑΕΚ 16
Ζιέλονα Γκόρα 14
Σάσαρι 14
Σαρλερουά 14
Σολνόκι 11




ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com