Ποδαρικό με το «δεξί» και ο Αχιλλέας

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισε στη πρεμιέρα τον Πλέι-οφ ο Αχιλλέας Φαρσάλων, καθώς κέρδισε τον Οικονόμο Τσαριτσάνης με 2 – 0.

Το συγκρότημα του Τάκη Παραφέστα με τη σημερινή νίκη έφθασε τους δέκα τέσσερις βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Κώστα Κατσάρα έμεινε στον ένα βαθμό.

Στο 68ο λεπτό οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ, όταν ο Κώστας Νεμπεγλέρας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Οικονόμου και με δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση «έγραψε» το 1 – 0 για τους γηπεδούχους. Φθάνοντας προς το τέλος του αγώνα και συγκεκριμένα στο 87ο λεπτό, οι γηπεδούχοι «σφράγισαν» το πολυπόθητο τρίποντο με σκόρερ τον Βασίλη Λόλα από θέση βολής.

Ο Δημήτρης Μπουμπουνάρας ήταν ο άτυχος του σημερινού αγώνα, καθώς σκίστηκε στο αυτί του στο 62ο λεπτό του αγώνα, αντικαταστήθηκε από τον Μεφτάρι και οδηγήθηκε στο Νοσοκομείο της Λάρισας προκειμένου να κάνει εγχείρηση…

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσοκέρας, Περήφανος, Κακαζούκης, Κουμπούρας, Οικονόμου (56′ Ρέψης), Νεμπεγλέρας, Μανιώτης, Τλούπας, Πετράκης (56′ Νάστας), Λόλας, Βούλγαρης (89′ Γιώργης).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος, Μπουμπουνάρας (62′ λ.τ. Μεφτάρι), Σαπάκος, Μόσχος, Σακοράφας Β., Ντούφας (85′ Καραΐσκος), Καλφούντζος, Φτίκας (67′ Δραχαλίβας), Καραγκούνης, Χάμος.