Ποδαρικό με το «δεξί» ο Αετόλοφος

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον 3ο Όμιλο της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας, ο Αετός Αετολόφου, κερδίζοντας στο γήπεδο της Νεάπολης Β΄, τον Διογένη Λάρισας με 3 – 1.

Τον χωρό των τερμάτων για λογαριασμό των φιλοξενουμένων άνοιξε στο 42′ με κεφαλιά ο Τσεκούρας μετά από σέντρα του Βαγγέλη Ηλιάδη, για να κάνουν τα τέρματά τους δύο, μόλις δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, με δράστη τον Χατζάκο που τελειώσε με ιδανικό πλασέ τη δική του όμορφη ατομική ενέργεια.

Στο 65′ Τσεκούρας κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βαγγέλης Ηλιάδης, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 82ο λεπτό.

Αετός Αετολόφου (Γιάννης Παπαναστασίου): Φιλίππου, Ζαφειρούλης, Καραντώνης, Ηλιάδης Στ., Παντελίδης, Καράτζιος, Τσολιάς, Τζουβάρας, Χατζάκος, Ηλιάδης Ευάγγ., Τσικούρας.