Πολλά τα ντέρμπι και πάλι σε 1ο όμιλο και 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας!

Την ερχόμενη Κυριακή (16/02) διεξάγεται η 20η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Η ιδιαιτερότητα στην αγωνιστική αυτή είναι ότι ο 1ος όμιλος θα διεξαχθεί το μεσημέρι της Κυριακής στις 15:00, ενώ το πρωί της Κυριακής στις 11:00 θα διεξαχθούν τα ματς του 2ου ομίλου…

Αρχικά στον 1ο όμιλο, στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος θα αντιμετωπίσει τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα υποδεχθεί τη πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Δήμητρα Γιάννουλης.

Στο Κουλούρι, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με την Ακαδημία Τυρνάβου, ενώ στον Δρυμό ο τοπικός Κεραυνός θα αναμετρηθεί με τον Όλυμπο Αιγάνης.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα αγωνιστεί με τον Κεραυνό Δένδρων, ενώ στο Δασοχώρι η Δόξα Βαλανίδας θα παίξει κόντρα στον Σ.Σ. Ραψάνης.

Ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης θα υποδεχθεί στο γήπεδο του τη Πελασγιώτιδα, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία, ο Φιλοκτήτης θα φιλοξενήσει τον Όλυμπο Γόννων.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Πανιώνιος 16/02 Συκούριο
Βερδικούσια 16/02 Δήμητρα Γιάννουλης
Κουλούρι 16/02 Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός 16/02 Αιγάνη
Ιπποκράτης 16/02 Δένδρα
Βαλανίδα 16/02 Σ.Σ. Ραψάνης
Μαρμαρίνη 16/02 Πελασγιώτιδα
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 16/02 Γόννοι

Η Βαθμολογία (19η Αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης      35 – 7   49
2. Γόννοι      42 – 14   42
3. Δένδρα      33 – 23  38
4. Πελασγιώτιδα      27 – 18   32
5. Πανιώνιος      29 – 21   32
6. Δρυμός      27 – 16   30
7. Βερδικούσια      31 – 24   26
8. Ιπποκράτης      30 – 29   25
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      29 – 30   25
10. Κουλούρι      19 – 31   24
11. Συκούριο      23 – 23   21
12. Μαρμαρίνη      14 – 31   16
13. Βαλανίδα      16 – 33   16
14. Ακαδημία Τυρνάβου      19 – 34   16
15. Αιγάνη      25 – 36   13
16. Σ.Σ. Ραψάνης      17 – 42   9

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, η Δάφνη Γλαύκης θα φιλοξενήσει στο γήπεδο της τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στο Μαυροβούνι η Αστραπή Νέας Πολιτείας θα παίξει με τη Δόξα Υπέρειας σε ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής.

Στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου, Πύρρος θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Ραχούλας, ενώ στο Ναρθάκι η ομώνυμη ομάδα θα αναμετρηθεί με τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Στο Ελευθεραί, η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί τον Προμηθέα, ενώ στη Βαμβακού ο Ατρόμητος θα αγωνιστεί με αντίπαλο τα Βούναινα.

Στους Αγίους Αναργύρους η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Γαλήνης, ενώ η Αναγέννηση Φαρσάλων έχει εντός έδρας υποχρεώσεις σε αυτή την αγωνιστική με αντίπαλο τον Λαρισαϊκό.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Γλαύκη 16/02 Μελισσοχώρι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 16/02 Υπέρεια
Πύρρος 16/02 Ραχούλα
Ναρθάκι 16/02 Παναγροτικός Νίκαιας
Ελευθεραί 16/02 Προμηθέας
Βαμβακού 16/02 Βούναινα
Αγ. Ανάργυροι 16/02 Γαλήνη
Αναγέννηση Φαρσάλων 16/02 Λαρισαϊκός

Η Βαθμολογία (19η Αγωνιστική)

1. Πύρρος      27 – 15   40
2. Αστραπή Ν. Πολιτείας      40 – 22   38
3. Παναγροτικός Νίκαιας      39 – 22   38
4. Βούναινα      38 – 17   38
5. Υπέρεια      36 – 24   35
6. Ελευθεραί      22 – 15   33
7. Μελισσοχώρι      33 – 23   31
8. Ναρθάκι      37 – 28   28
9. Βαμβακού      27 – 28   28
10. Ραχούλα      31 – 28  26
11. Άγ. Ανάργυροι      19 – 21   22
12. Προμηθέας      18 – 27   17
13. Γαλήνη      12 – 32   14
14. Λαρισαϊκός      14 – 34   12
15. Γλαύκη      12 – 38   12
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      11 – 45   7

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...