Πολλά τα ντέρμπι σε 1ο & 2ο όμιλο στην Α’ 1 τοπική κατηγορία…

Η 12η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (07/12) και ώρα 15:00 το μεσημέρι.

Παιχνίδια με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον θα γίνουν το μεσημέρι του Σαββάτου, εκεί όπου υπάρχουν ντέρμπι με βαθμολογικό ενδιαφέρον και σαφώς υπάρχει αγωνία για το πως θα εξελιχθεί και αυτή η αγωνιστική.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο, στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία ο Φιλοκτήτης θα υποδεχθεί τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στο γήπεδο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» θα γίνει το ντέρμπι ανάμεσα σε Πελασγιώτιδα και τον πρωτοπόρο, Όλυμπο Γόννων.

Στη Ραψάνη, η ομάδα ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Μαρμαρίνη στη «μάχη» που δίνουν οι δύο ομάδες για να αναρριχηθούν στη βαθμολογία του 1ου ομίλου, ενώ στα Δένδρα ο τοπικός Κεραυνός θα αγωνιστεί με τη Δόξα Βαλανίδας.

Ο Όλυμπος Αιγάνης θα παίξει στο γήπεδο του με τον Ιπποκράτη, ενώ στον Τύρναβο η Ακαδημία θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού.

Στο γήπεδο των Πλατανουλίων η Δήμητρα Γιάννουλης θα παίξει με τον Άρη Κουλουρίου σε ακόμη ένα ντέρμπι αυτής της αγωνιστικής, ενώ τέλος, ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης θα φιλοξενήσει στο Βιολογικό τη Προοδευτική Βερδικούσιας!

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

Φιλοκτήτης Μελιβοίας 07/12 Συκούριο
Πελασγιώτιδα 07/12 Γόννοι
Σ.Σ. Ραψάνης 07/12 Μαρμαρίνη
Δένδρα 07/12 Βαλανίδα
Αιγάνη 07/12 Ιπποκράτης
Ακαδημία Τυρνάβου 07/12 Δρυμός
Δήμητρα Γιάννουλης 07/12 Κουλούρι
Πανιώνιος 07/12 Βερδικούσια

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      32 – 4   28
2. Δήμητρα Γιάννουλης      23 – 6   27
3. Δένδρα      24 – 13   23
4. Βερδικούσια      21 – 15   18
5. Πελασγιώτιδα      16 – 12   17
6. Κουλούρι      14 – 21   17
7. Δρυμός      14 – 14   15
8. Συκούριο      17 – 16   14
9. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      20 – 20   14
10. Πανιώνιος      14 – 16   13
11. Βαλανίδα      10 – 18   13
12. Ακαδημία Τυρνάβου      11 – 18   11
13. Ιπποκράτης      13 – 20   10
14. Μαρμαρίνη      8 – 14   9
15. Αιγάνη      13 – 21   6
16. Σ.Σ. Ραψάνης      8 – 27   4

Όσον αφορά στον 2ο όμιλο, η Αναγέννηση Φαρσάλων θα υποδεχθεί στη Βασιλή Φαρσάλων τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στη Γαλήνη ο τοπικός Απόλλων θα αναμετρηθεί με τον Λαρισαϊκό.

Η πρωτοπόρος ομάδα των Βουναίνων θα αγωνιστεί στο γήπεδο της με τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» ο Προμηθέας θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στη Νίκαια, ο Παναγροτικός θα παίξει με την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Α.Ε. Ελευθερών, επίσης σε ένα εκ των ντέρμπι της 12ης «στροφής» του πρωταθλήματος, ενώ στη Ραχούλα, η Δόξα θα αναμετρηθεί με το Ναρθάκι.

Η Δόξα Υπέρειας θα φιλοξενήσει τον Πύρρο, σε ματς με ενδιαφέρον καθώς οι δύο σύλλογοι βρίσκονται ψηλά στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ τέλος, στη Γλαύκη η τοπική ομάδα θα παίξει με την Αστραπή Ν. Πολιτείας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 2ου ομίλου:

Αναγέννηση Φαρσάλων 07/12 Μελισσοχώρι
Γαλήνη 07/12 Λαρισαϊκός
Βούναινα 07/12 Αγ. Ανάργυροι
Προμηθέας 07/12 Βαμβακού
Παναγροτικός Νίκαιας 07/12 Ελευθεραί
Ραχούλα 07/12 Ναρθάκι
Υπέρεια 07/12 Πύρρος
Γλαύκη 07/12 Αστραπή Ν. Πολιτείας

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      25 – 11   23
2. Ελευθεραί      15 – 8   23
3. Ραχούλα      18 – 7   22
4. Παναγροτικός Νίκαιας      26 – 16   22
5. Υπέρεια      21 – 15   20
6. Πύρρος      14 – 11   19
7. Αστραπή Ν. Πολιτείας      20 – 14   18
8. Βαμβακού      19 – 13   18
9. Μελισσοχώρι      16 – 17   15
10. Άγ. Ανάργυροι      13 – 14   14
11. Ναρθάκι      18 – 17   12
12. Γαλήνη      8 – 17   9
13. Λαρισαϊκός      10 – 22   8
14. Γλαύκη      10 – 24   7
15. Αναγέννηση Φαρσάλων      9 – 21   6
16. Προμηθέας      3 – 16   5

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...