Πολλά τα ντέρμπι σε 1ο & 2ο όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας!

Το Σάββατο (12/10) θα διεξαχθεί η 4η «στροφή» και στους δύο ομίλους στο πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Αγωνιστική δράση λοιπόν θα έχουμε και στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, με τους αγώνες να έχουν ξεχωριστό ενδιαφέρον και να έχουν ώρα έναρξης στις 16:30 το μεσημέρι του Σαββάτου.

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο, στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα αντιμετωπίσει τον Κίσσαβο Συκουρίου, ενώ στο Κουλούρι η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Στον Δρυμό, ο Κεραυνός θα αγωνιστεί με τη Δήμητρα Γιάννουλης, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» ο Ιπποκράτης θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Τυρνάβου.

Στο γήπεδο του Δασοχωρίου, η Δόξα Βαλανίδας θα αναμετρηθεί με τον Όλυμπο Αιγάνης, ενώ στη Μαρμαρίνη η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Κεραυνό Δένδρων.

Στους Γόννους η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Σ.Σ. Ραψάνης, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» στη Μελιβοία ο Φιλοκτήτης θα φιλοξενήσει τη Πελασγιώτιδα.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο:

Βερδικούσια 12/10 Συκούριο
Κουλούρι 12/10 Πανιώνιος
Δρυμός 12/10 Δήμητρα Γιάννουλης
Ιπποκράτης 12/10 Ακαδημία Τυρνάβου
Βαλανίδα 12/10 Αιγάνη
Μαρμαρίνη 12/10 Δένδρα
Γόννοι 12/10 Σ.Σ. Ραψάνης
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 12/10 Πελασγιώτιδα

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      6 – 1   7
2. Ακαδημία Τυρνάβου      6 – 3   7
3. Πελασγιώτιδα      6 – 3   7
3. Δρυμός      5 – 2   7
5. Πανιώνιος      5 – 3   7
6. Δένδρα      11 – 4   6
7. Δήμητρα Γιάννουλης      5 – 3   5
8. Κουλούρι      5 – 5   4
9. Σ.Σ. Ραψάνης      3 – 5   3
10. Βαλανίδα      1 – 4   3
11. Συκούριο      5 – 3   1
12. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      6 – 9   1
13. Ιπποκράτης      4 – 6   1
14. Μαρμαρίνη      4 – 6   1
15. Αιγάνη      2 – 7   0
16. Βερδικούσια      1 – 7   0

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, η Αστραπή Νέας Πολιτείας θα υποδεχθεί στο γήπεδο της τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο Πύρρος θα αγωνιστεί με τη Δάφνη Γλαύκης.

Στο Ναρθάκι η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τη Δόξα Υπέρειας στο τοπικό ντέρμπι στη περιοχή των Φαρσάλων, ενώ στο Ελευθεραί θα γίνει το γειτονικό ντέρμπι με τη τοπική ομάδα και τη Δόξα Ραχούλας.

Στη Βαμβακού, ο Ατρόμητος θα αντιμετωπίσει τον Παναγροτικό Νίκαιας, ενώ στους Αγίους Αναργύρους ο Ατρόμητος θα αναμετρηθεί με τον Προμηθέα.

Στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης, ο Λαρισαϊκός θα φιλοξενήσει τα Βούναινα, ενώ στη Βασιλή Φαρσάλων η Αναγέννηση θα αγωνιστεί με τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο:

Αστραπή Ν. Πολιτείας 12/10 Μελισσοχώρι
Πύρρος 12/10 Γλαύκη
Ναρθάκι 12/10 Υπέρεια
Ελευθεραί 12/10 Ραχούλα
Βαμβακού 12/10 Νίκαια
Αγ. Ανάργυροι 12/10 Προμηθέας
Λαρισαϊκός 12/10 Βούναινα
Αναγέννηση Φαρσάλων 12/10 Γαλήνη

Η Βαθμολογία (3η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      9 – 1   9
2. Νίκαια      8 – 0   9
3. Βαμβακού      7 – 4   6
4. Ραχούλα      2 – 1   6
5. Πύρρος      4 – 2   5
6. Γλαύκη      5 – 2   4
7. Άγιοι Ανάργυροι      2 – 2   4
8. Αστραπή Ν. Πολιτείας      2 – 2   4
9. Μελισσοχώρι      3 – 3   4
10. Υπέρεια      4 – 6   4
11. Ελευθεραί      2 – 3   4
12. Προμηθέας      1 – 5   3
13. Ναρθάκι      3 – 4   3
14. Λαρισαϊκός      2 – 7   2
15. Γαλήνη      1 – 7   0
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      1 – 5   0

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...