ΣΜΟΛΙΚΑΣ ΦΑΛΑΝΗΣ 2015 - 2016 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΚΑΚΑΒΙΤΣΗΣ

«Πολυβόλο» ο Σμόλικας!

Ο Σμόλικας Φαλάνης δεν φάνηκε να επηρεάστηκε καθόλου που αγωνίστηκε εκτός έδρας επί του Αστέρα Τυρνάβου, επικρατώντας με το επιβλητικό 0 – 5!

Σχετικά νωρίς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν τον «χορό των γκολ». Με τη συμπλήρωση είκοσι λεπτών αγώνα, ο Βασίλης Τανάγιας με σουτ μετά από ωραία ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας έτσι το 1 – 0.

Τίποτα άλλο αξιοσημείωτο δεν εκτυλίχθηκε στο πρώτο μέρος με όλη την… ουσία του αγώνα να εξελίσσεται στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 55ο λεπτό ο Σμόλικας κατάφερε να πετύχει κι άλλο γκολ. Σέντρα του Γιώργου Κόκρα και με σουτ ο Γιώργος Γκαλμποκίνης έκανε το 0 – 2.

Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι έδειχναν… ασταμάτητοι. Και στο 70΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασίλη Σκούπραμε μονοκόμματο σουτ ο Μάρκος Κωτούλας νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «κλειδώνοντας» τη νίκη με το σκορ στο 0 – 3.

Τρία λεπτά αργότερα ο Αστέρας Τυρνάβου έφτασε κοντά σε ένα γκολ, όμως το σουτ του Λευτέρη Γκαραγκούνη χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά έσκασε στη γραμμή της εστίας. Για να φτάσουμε στο 78΄όταν από γύρισμα του Σάκη Δάσσιου και πλασέ του Βασίλη Τανάγια οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0 – 4.

Ενώ το τελικό 0 – 5 σημειώθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Χρήστος Παπαδάμος με πλασέ σε κενή εστία αφού πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Να σημειώσουμε πως με δέκα παίκτες τελείωσε το παιχνίδι ο Αστέρας Τυρνάβου, καθώς στο 60ο λεπτό ο Γιώργος Μπαντής αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Μπουρουζίκα και οδηγήθηκε προς τα αποδυτήρια.

Αστέρας Τυρνάβου 2010 (Γιώργος Δοδοντσάκης): Μπαντής Β., Λάζος, Γκαραγκούνης Ζ., Πάσιος Β., Ισούφης (85′ Γκαραγκούνης Σπ.), Καρακώστας, Μπαντής Γ., Μαυρίδης (40′ Τσακίρης Β.), Γκαραγκούνης Ελ., Καραΐσκος (78′ Πάσιος Αν.), Τσακίρης Κ.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Χάμος, Δολιάνης (70′ Κολοβός Χρ.), Μανακούσιος, Κολοβός Κ., Κωτούλας, Σκούπρας, Τανάγιας Χρ., Κόκρας, Δάσσιος (65′ Κακαβίτσης), Τανάγιας Β., Γκαλμποκίνης (60′ Παπαδάμος).