Πολύτιμη νίκη με τον Τσιρογιάννη!

Μεγάλη βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας με τη σπουδαία εκτός έδρας νίκη που πήρε στο Ελευθεραί απέναντι στην ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

«Χρυσός» σκόρερ για το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου που έκανε και ντεμπούτο στο πάγκο του Φιλοκτήτη ήταν ο Άκης Τσιρογιάννης, με γκολ που πέτυχε στο 43′ και το 0 – 1 όπου έμεινε μέχρι το φινάλε.

Έτσι, ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας έφθασε τους δέκα έξι βαθμούς και τη Νίκαια στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, το σύνολο του Άκη Ταυλαρίδη έμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς και συνεχίζει στη δέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Ελευθεραί, ο Άκης Ταυλαρίδης με δικό του τέρμα κέρδισε τον Άρη Μόσιαλο και «άνοιξε» το σκορ στην αναμέτρηση.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο σύλλογοι πίεσαν εκατέρωθεν για το γκολ, ωστόσο αυτό δεν ήρθε για καμία από τις δύο ομάδες, με το 0 – 1 να μένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Χήτου.

Πάντως, η ομάδα της Μελιβοίας τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, αφού στο 55ο λεπτό ο Δημήτρης Πασιάς αποβλήθηκε για εξύβριση αντιπάλου και άφησε την ομάδα του με δέκα ποδοσφαιριστές, με τον Φιλοκτήτη ωστόσο να παίρνει μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη!

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Ανυφαντής, Βασιλόπουλος, Βλησσαρούλης, Δάσσιος, Ζησόπουλος, Βενέτης, Καρβούνης, Θεοδώρου, Καλφούντζος, Παιδής.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Κιλιργιώτης, Μάντσε, Παπαρίζος, Λαδάς, Πασιάς, Γκουντάρας (80′ Καψάλης Γ.), Μυλωνάς, Κουβαράς (50′ λ.τ. Σκεμπάσι), Μαλλιάρας, Κοταρέλας, Τσιρογιάννης.