Πολύ άνετα το Μαυροβούνι

Δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα όπως φανερώνει και το σκορ, το Μαυροβούνι νίκησε με το εμφατικό 7 – 0 εκτός έδρας τον Μυραϊκό.

Τον… «χορό» των γκολ για τους φιλοξενούμενους στην αναμέτρηση άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Δημήτρης Πεζής με σουτ από θέση βολής. Ενώ στο 28’ και πάλι ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Μάλιστα ο Δημήτρης Πεζής «καθάρισε» μόνος του ματς, καθώς στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κώστα Σαράντη, έκανε το 0 – 4 πραγματοποιώντας παράλληλα χατ – τρικ.

Στην «επανάληψη» τη σκυτάλη στα τέρματα πήρε ο Αρσένης Μπάγκας ο οποίος με σουτ από θέση βολής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 4. Ενώ στο 62’ ο Μπατζέλας με σουτ μέσα από τη περιοχή έκανε το 0 – 5.

Οχτώ λεπτά αργότερα ήρθε ακόμη ένα γκολ για το Μαυροβούνι, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα Αρσένη Μπάγκα αυτή τη φορά με σουτ. Ενώ στο 76’ ο Τόλης Ακριβόπουλος με όμορφο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0 – 7.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης (46′ Γερμάνης), Βαρσάμης (70′ Σωμοίρας), Παπαϊωάννου, Καψαλός, Τάτσιος, Σαράντης (46′ Πάτας), Μπατζέλας, Ακριβόπουλος, Τατσέλος, Μπάγκας Αρ., Πεζής.