Προβλημάτισαν οι «ρεζέρβες»

Λίγες ώρες μετά την φιλική ισοπαλία (1 – 1) στην Ξάνθη, οι «ρεζέρβες» της ΑΕΛ προβλημάτισαν με την εμφάνισή τους αλλά και το σκορ στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, όπου και ηττήθηκαν με 2 – 1, συνδυάζοντας την ήττα και με κακή εμφάνιση κόντρα σε μια ομάδα που αναμένεται να πρωταγωνιστήσει στη Β΄ Εθνική.

Η ΑΕΛ ευτύχησε να προηγηθεί κόντρα στη ροή του αγώνα με τον Νούνιτς να πλασάρει στο 4ο μόλις λεπτό σωστά τον Ταΐρη, ανοίγοντας το σκορ για τους «βυσσινί», που σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο έδωσαν τον χώρο αλλά και την μπάλα στους Τρικαλινούς, οι οποίοι δημιουργούσαν «ρήγματα» από την πλευρά όπου αμυνόταν ο Ρόνι Μάρκος, ο οποίος και φάνηκε ανέτοιμος.

Μάλιστα στο πρώτο μέρος αξιοσημειώτο ήταν το γεγονός πως το παιχνίδι διεκόπηκε δύο φορές με νεύρα έπειτα από δύο σκληρά μαρκαρίσματα.

Στην επανάληψη η κατοχή των Τρικάλων μετουσιώθηκε σε τέρματα. Ο Γκόλιας στο 53′ έπαιξε στην πλάτη της «βυσσινί» άμυνας τον Παναγιώτη Συμελίδη και αυτός με πλασέ μέσα από την περιοχή κέρδισε τον νεαρό Σουλούκο για το 1 – 1 των Τρικάλων. Ενώ στο 55′ μετά από πάσα του Ράντι από αριστερά, ο Στέλιος Μακρίδης με σουτ με τη μία μέσα από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΛ για την ολική ανατροπή.

Α.Ο. Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Γκότοβος, Θεολόγου, Τσιάρας, Μακρίδης, Τσιμίκας, Συμελίδης, Γιούκαρης, Ράντι.

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας, Καρανίκας, Γκοΐκοβιτς, Μπάλλας, Χαλάτσης, Μπάμης, Ρόνι Μάρκος, Γκόρουπετς, Φρίουι, Νούνιτς, Λεοζίνιο.

Αγωνίστηκαν και οι: Σουλούκος, Πινακάς, Χοτζάλι, Νούσιος,