ΝΑΡΘΑΚΙ 2016 - 2017 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΚΑΤΣΑΡΟΣ

Προηγήθηκε και το… «πλήρωσε»!

Ο Παναγροτικός Νίκαιας έκανε το… «λάθος» να προηγηθεί από νωρίς με αντίπαλο το Ναρθάκι, το οποίο… «απάντησε» με τέσσερα γκολ, επικρατώντας εκτός έδρας με 1 – 4!

Οι γηπεδούχοι λοιπόν κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο παιχνίδι από πολύ νωρίς, πετυχαίνοντας ένα γκολ από τα… «αποδυτήρια». Συγκεκριμένα δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα της αναμέτρησης, ο Λέανδρος Γκατζούλης με πλασέ από θέση βολής έκανε το 1 – 0.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στο 25΄. Ο Πάνος Σιδηρόπουλος μετά από πολύ όμορφη ενέργεια βγήκε σε προφανή θέση για γκολ και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Μάλιστα το Ναρθάκι δέκα λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή, όταν ο Παπαθανασίου με ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Αγγελάκη έκανε το 1 – 2.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Τριάντη όμως δεν είχαν πει τη τελευταία τους κουβέντα στο πρώτο ημίχρονο. Καθώς στο 42΄ο Θανάσης Τσούλης μετά από κάθετη πάσα του Πάνου Σιδηρόπουλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3.

Στο δεύτερο μέρος τώρα οι φιλοξενούμενοι δεν απειλήθηκαν καθόλου, καταφέρνοντας μάλιστα να «κλειδώσουν» τη νίκη στο 70΄όταν ο Πάνος Σιδηρόπουλος έβγαλε τη κάθετη στον Νίκο Παλαμίδα και ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 4.

Παναγροτικός Νίκαιας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γρηγορίου, Τσούλκας, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Κυρίτσης, Σώκος (46′ Παπακώστας), Ανδρεόπουλος, Πανδρεμένος, Κανάκης, Γκατζούλης (46′ λ.τ. Γελαλής), Καραφέριας (70′ Ολομάνι).

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Ατόσογλου, Αγγελάκης, Θάνος, Λελεντζής, Κατσικόπουλος (46′ Παπανικολάου), Μπακογιάννης, Καπετάνος (55′ Καπετάνος), Τσούλης Αθ. (80′ Λάμπρου), Σιδηρόπουλος, Τσούλης Δ., Παπαθανασίου.