Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε…

Την ήττα με 1 – 0 δέχθηκε στο Στάδιο Αλκαζάρ σήμερα το πρωί η Κ20 της ΑΕΛ από την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΚ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

Οι «βυσσινί» παρά τη προσπάθεια που έκαναν για θετικό αποτέλεσμα, με κορυφαία στιγμή στο 87′ και το δοκάρι του Κώστα Μακρή, δεν κατάφεραν γι΄αυτό κι έτσι συνέχισαν το πρωτάθλημα με ήττα από την ομάδα της ΑΕΚ.

Το μοναδικό τέρμα που σημειώθηκε στο παιχνίδι το πέτυχε ο Γιούσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 83ο λεπτό, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Σαφαρίκα.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση τέσσερα λεπτά μετά, όμως ο Κώστας Μακρής δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια καθώς με προσπάθεια από πλεονεκτική θέση για γκολ, σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Γκίνη και το 0 – 1 υπέρ της ΑΕΚ έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Τσιτσανούδη.

ΑΕΛ (Χαράλαμπος Παναγούλης): Σαφαρίκας, Λυκούργος (85′ Λιόντος), Μακρής, Καλούσης, Νούσιος, Ταρτάς, Βαφειάδης, Μουξιός, Πλατάνας (72′ Καραθάνος), Μπιγκάνος, Καραμπίνας (65′ Κυρμιτσής).

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Γκίνης, Σταμούλης, Ψάνης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης, Σαραέλης (67′ Ζιώγας), Γιαντόμ(58′ Mουλτσιάς), Γιούσης (90′ Τάμπας), Σπηλιώτης.