Προσωπική υπόθεση του Κατσαρού!

Έκανε το λάθος και προηγήθηκε η Ζωοδόχος Πηγή στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Αμπελιάς με τους γηπεδούχους να επικρατούν στο τέλος με 4 – 1. Έτσι οι φιλοξενούμενοι αν και κατάφεραν και πέτυχαν το πρώτο τους τέρμα στο φετινό πρωτάθλημα, δεν κατάφεραν να χαρούν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα. Στην αντίπερα όχθη η ομάδα των Αμπελιών βρίσκεται στη δεύτερη θέση μόλις δύο βαθμούς από την κορυφή και με ένα Κατσαρό που ότι έκανε έμπαινε μέσα με τα τρία τέρματα που πέτυχε.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και έπειτα από τη σέντρα του Χρήστου Αγγελουσόπουλου, ο Ζέικος με προβολή έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι στο 13ο λεπτό της συνάντησης.

Ότι δεν κατάφεραν στη πρώτη φάση, το πέτυχαν μερικά λεπτά αργότερα. Συγκεκριμένα στο 21′ ο Βασίλης Αποστολίδης κέρδισε πέναλτι, με την εκτέλεση να αναλαμβάνει ο Δημητρόπουλος που ήταν εύστοχος για το 0 – 1.

Από εκεί και έπειτα η Αμπελιά ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 30ο λεπτό μετά την ωραία ατομική προσπάθεια του Κατσαρού που κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1 – 1. Ενώ τρία λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης δέχθηκε τη μπάλα από τον Παναγιωτόπουλο, για να πλασάρει εύστοχα για το 2 – 1.

Στο δεύτερο μέρος ο Κατσαρός αποφάσισε να ολοκληρώσει το χατ – τρικ του και στο 53′ έστειλε τη μπάλα για τρίτη φορά στα δίχτυα της Ζωοδόχου Πηγής με σουτ έξω από την περιοχή για το  3 – 1.

Το τελικό 4 – 1 διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό,έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Παναγιωτόπουλου ο Βαΐτσης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στην εστία των φιλοξενούμενων για τελευταία φορά.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Τάκης Ρόφαλης): Αποστολάκης, Πιτσιάβας, Σταμόπουλος, Ανυφαντής, Ακρίβος, Παναγιωτόπουλος, Κούρος, Λάμπρου, Ρουκάς, Κατσαρός (55′ Σουλιώτης), Βαΐτσης Ρ.

Ζωοδόχου Πηγής (Γιώργος Τσιάμπας): Κοτρώτσιος, Τσιάμπας, Μπανιάς (67′ Λιτσόπουλος), Αποστολίδης Βαγγ., Φαρασαλής (73′ Τσιάμης), Χριστοδουλόπουλος, Ζιάρκας, Αγγελουσόπουλος Χρ., Αποστολίδης Βασ., Ζέικος, Δημητρόπουλος (79′ Αγγελουσόπουλος Β.).