Προσωρινά στη κορυφή του 2ου ομίλου το Καλοχώρι, το απόλυτο έχουν οι Χαλκιάδες, «στραβοπάτημα» για τη Νεάπολη

Η Αναγέννηση Καλοχωρίου ανέβηκε προσωρινά στη πρώτη θέση του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας με τη νίκη που πήρε απέναντι στο Καλοχώρι, καθώς ο Ηρακλής Χάλκης αγωνίζεται το μεσημέρι της Κυριακής (17/11) στο Στόμιο με τη τοπική ομάδα.

Ακόμη, σημαντικές νίκες πέτυχαν στην 6η αγωνιστική Ανθούπολη, Αμπελόκηποι και Ελάτεια και ανέβηκαν στον πίνακα της βαθμολογίες.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Καλοχώρι 3 – 1 Αετόλοφος
Ανθούπολη 2 – 0 Ομορφοχώρι
Αμπελόκηποι 2 – 1 Πυργετός
Ελάτεια 2 – 0 Λάρισα ’88
Στόμιο 17/11 Ηρακλής Χάλκης
Νέο Περιβόλι 17/11 Τοξότης Λάρισας

Η Βαθμολογία (6η Αγωνιστική)

1. Καλοχώρι      21 – 10   15
2. Ηρακλής Χάλκης      18 – 4   13 *
3. Ανθούπολη      16 – 6   12
4. Ελάτεια      12 – 13   12
5. Πυργετός      10 – 10   10
6. Αμπελόκηποι      8 – 7   9
7. Τοξότης Λάρισας      4 – 7   5 *
8. Λάρισα ΄88      5 – 11   4
9. Ομορφοχώρι      6 – 11   3
10. Νέο Περιβόλι      7 – 16   3 *
11. Στόμιο      6 – 9   2 *
12. Αετόλοφος      5 – 13   1

* Αγωνίζονται τη Κυριακή (17/11).

Η Επόμενη (7η) Αγωνιστική

Ηρακλής Χάλκης 24/11 Τοξότης Λάρισας
Ομορφοχώρι 24/11 Στόμιο
Πυργετός 24/11 Νέο Περιβόλι
Λάρισα ’88 24/11 Ανθούπολη
Αετόλοφος 24/11 Αμπελόκηποι
Καλοχώρι 24/11 Ελάτεια

Όσον αφορά τον 3ο όμιλο, οι Χαλκιάδες συνεχίζουν μόνοι το απόλυτο με την επιβλητική νίκη απέναντι στην Ακαδημία Φαρσάλων, ενώ η Νεάπολη «στραβοπάτησε» στη Κρήνη με την ομώνυμη ομάδα.

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Ομόνοια στην 6η «στροφή» του πρωταθλήματος και νίκες πανηγύρισαν το Ζάππειο και ο Μυραϊκός.

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ακαδημία Φαρσάλων 1 – 8 Χαλκιάδες
Ζάππειο 2 – 1 Βασιλί
Διογένης 2 – 2 Μάνδρα
Μυραϊκός 8 – 1 Σταυρός
Κρήνη 2 – 2 Νεάπολη
Ομόνοια 1 – 0 Κουτσόχερο

Η Βαθμολογία (6η Αγωνιστική)

1. Χαλκιάδες      29 – 2   18
2. Νεάπολη      23 – 3   16
3. Κουτσόχερο      15 – 4   12
4. Ομόνοια      13 – 8   11
5. Κρήνη      12 – 14   10
6. Βασιλί      12 – 4   8
7. Μάνδρα      9 – 6   8
8. Ζάππειο      6 – 10   7
9. Διογένης      11 – 14   5
10. Ακαδημία Φαρσάλων      6 – 21   4
11. Μυραϊκός      10 – 28   3
12. Σταυρός      3 – 37   -6

Η Επόμενη (7η) Αγωνιστική

Χαλκιάδες 24/11 Βασιλί
Μάνδρα 24/11 Ακαδημία Φαρσάλων
Σταυρός 24/11 Ζάππειο
Νεάπολη 24/11 Διογένης
Κουτσόχερο 24/11 Μυραϊκός
Ομόνοια 24/11 Κρήνη

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...