Πρωινή επικράτηση για τον Πύρρο που συνεχίζει πρώτος!

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3 – 1 πανηγύρισε ο Πύρρος απέναντι στη Δόξα Ραχούλας κι έτσι συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας!

Στη πρωινή αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ανάμεσα στον πρωτοπόρο Πύρρο και τη Δόξα Ραχούλας για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου, η ομάδα του Δημήτρη Βλάχου πήρε ακόμη μία νίκη κι έτσι έφθασε τους σαράντα τρεις βαθμούς.

Από την άλλη, το σύνολο του Γιάννη Τσαλάγγα δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το ματς κι έμεινε στους είκοσι έξι βαθμούς και τη δέκατη θέση στη βαθμολογία.

Στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τη κεφαλιά του Δημήτρη Ακρίβου από την εκτέλεση κόρνερ του Ντάνιελ Σάρρα.

Με τη συμπλήρωση σαράντα πέντε λεπτών αγώνα, η Ραχούλα έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βαγγέλης Τσαγγαλάς δέχθηκε τη κόκκινη κάρτα από τον κ. Δημερά για διαπληκτισμό με τον Δημήτρη Ακρίβο και ο παίκτης του Πύρρου αντίκρισε τη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο μέρος και στο 78′, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με το πλασέ του Λάζαρου Γαλάνη, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Αντώνης Εμμανουήλ μετά από σύγχυση στη περιοχή του Πύρρου με ψύχραιμο πλασέ μείωσε σε 2  – 1.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λάζαρος Γαλάνης «κλείδωσε» τη νίκη για τον πρωτοπόρο του 2ου ομίλου με κεφαλιά από σέντρα του Γιώργη.

Μάλιστα, οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές χαμένες ευκαιρίες με τους Γαλάνη, Σάρρα και Γιώργη για τον Πύρρο και με τους Καραντώνη, Θεοχαρούλη και Τσαγγαλά για τη Δόξα Ραχούλας…

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Ξύτσας, Αλλιάι (80′ Ζέρβας), Τσάκουλης, Λέτσιος, Κάτσης, Σάρρα, Ακρίβος (47′ Φουρκιώτης), Γαλάνης, Γιώργης, Λένας (71′ Τζόγκας), Νικούλης.

Δόξα Ραχούλας (Γιάννης Τσαλάγγας): Αθανασόπουλος, Εμμανουήλ, Βλησαρούλης, Χασιώτης, Θεοχαρούλης, Σκάκος, Καραντώνης, Γκαραβέλης (65′ Αργυρακούλης), Τζάνακας (74′ Μηταλούλης), Καραντάνος (52′ Θεοδώρου), Τσαγγαλάς.