Πρωτάθλημα και αήττητο πάνε μαζί για το Ναρθάκι!

Τη κατάκτηση του πρωταθλήματος στον 2ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας πανηγυρίζουν στο Ναρθάκι και μάλιστα χωρίς η ομάδα να έχει δεχθεί ήττα στο φετινό πρωτάθλημα!

Αήττητη λοιπόν, η ομάδα του Παναγιώτη Κορδαλή κέρδισε το πρωτάθλημα στον 2ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορία και το Ναρθάκι θα βρίσκεται την επόμενη ποδοσφαιρική σεζόν στη πιο πάνω κατηγορία.

Το Ναρθάκι αγωνίστηκε για τελευταία φορά στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας τη περίοδο 2009 – 10 και οι προσπάθειες για άνοδο απέφεραν καρπούς, καθώς τερμάτισε στη πρώτη θέση και κατέκτησε το πρωτάθλημα!

Το σύνολο του Παναγιώτη Κορδαλή μετά και το πέρας της τελευταίας αγωνιστικής που διεξήχθη τη περασμένη Κυριακή (05/05) και τη νίκη απέναντι στους Χαλκιάδες, «έκλεισε» τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα με απολογισμό δέκα οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και χωρίς ήττα!

Την ίδια πορεία έχει και ο Κεραυνός Δένδρων στον 4ο όμιλο, ωστόσο μένουν δύο αγωνιστικές για να φανεί εάν θα έχουμε δύο πρωταθλήτριες ομάδες να τελειώνουν το πρωτάθλημα δίχως ήττα.

Η μοναδική ήττα που γνώρισε τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο η ομάδα του Ναρθακίου, ήταν στον θεσμό του Κυπέλλου με αντίπαλο τον Αετό Αμυγδαλέας (2 – 4), όπου μετά το παιχνίδι αυτό το συγκρότημα των Φαρσάλων αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου…

Διοίκηση, παίκτες, προπονητής και φίλαθλοι γιορτάζουν την άνοδο και το Ναρθάκι θα βρίσκεται τη νέα χρονιά στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας όντας πρωταθλητής από τον 1ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας!