Πρωταθλητής ο Όλυμπος Γόννων

Πρωταθλητής ο Όλυμπος Γόννων στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Γκολ και θέαμα σε 2ο, 3ο και 4ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Βασιλί 3 – 2 Μυραϊκός
Χαλκιάδες 1 – 3 Ναρθάκι
Υπέρεια 3 – 1 Ακαδημία Φαρσάλων
Αναγέννηση Φαρσάλων 3 – 0 α.α. Άγιος Γεώργιος
Σταύρος 0 – 3 α.α. Βαμβακού
Ζάππειο 3 – 1 Κρήνη

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Ναρθάκι      57 – 13   58
2. Βαμβακού      52 – 10   52
3. Υπέρεια      45 – 17   49
4. Αναγέννηση Φαρσάλων      44 – 22   43
5. Χαλκιάδες      50 – 27   37
6. Ζάππειο      36 – 24   36
7. Βασιλί      41 – 28   32
8. Κρήνη      47 – 51   26
9. Μυραϊκός      22 – 45   22
10. Ακαδημία Φαρσάλων      26 – 57   16

* Σταυρός & Άγιος Γεώργιος αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.

3ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ελάτεια 4 – 7 Χειμάδι
Αιγάνη 2 – 3 Γόννοι
Σ.Σ. Ραψάνης 4 – 0 Δίας
Καλοχώρι 0 – 0 Στόμιο
Μαρμαρίνη 4 – 1 Πυργετός
Παραπόταμος 0 – 2 Κουλούρι

Η Βαθμολογία (Τελική)

1. Γόννοι      71 – 25   53
2. Κουλούρι      65 – 24   50
3. Σ.Σ. Ραψάνης      67 – 21   50
4. Μαρμαρίνη      59 – 25   46
5. Αιγάνη      58 – 26   42
6. Πυργετός      44 – 35   33
7. Χειμάδι      42 – 54   30
8. Παραπόταμος      23 – 54   18
9. Στόμιο      23 – 39   16
10. Καλοχώρι      23 – 63   14
11. Ελάτεια      32 – 77   11
12. Δίας      21 – 79   10

* Το Στόμιο έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς.

4ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Διογένης 2 – 0 Αμπελόκηποι
Πανιώνιος 2 – 2 Ραχούλα
Κουτσόχερο 4 – 1 Λάρισα ’88
Μαρίνος Αντύπας 0 – 5 Ιπποκράτης
Δένδρα 2 – 0 Μάνδρα
Δασοχώρι 3 – 1 Άγιος Θωμάς
Ρεπό Τερψιθέα

Η Βαθμολογία (24η Αγωνιστική)

1. Δένδρα      54 – 14   60
2. Πανιώνιος      47 – 13   47
3. Ιπποκράτης      49 – 24   45
4. Μάνδρα      50 – 27   43
5. Κουτσόχερο      52 – 26   42
6. Ραχούλα      49 – 28   42
7. Δασοχώρι      37 – 39   32
8. Τερψιθέα      23 – 36   21
9. Διογένης      25 – 48   20 *
10. Λάρισα ΄88      23 – 49   18
11. Αμπελόκηποι      18 – 50   16 *
12. Μαρίνος Αντύπας      13 – 53   12
13. Άγιος Θωμάς      24 – 56   9

* Δεν έχουν κάνει το ρεπό.

Η Επόμενη (25η) Αγωνιστική

Αμπελόκηποι 11/05 Ραχούλα
Λάρισα ΄88 11/05  Πανιώνιος
Ιπποκράτης 11/05  Τερψιθέα
Μάνδρα 11/05  Κουτσόχερο
Δασοχώρι 11/05  Μαρίνος Αντύπας
Άγιος Θωμάς 11/05  Δένδρα
Ρεπό  Διογένης

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...