Πρωταθλητής χειμώνα ο Κεραυνός Δένδρων!

Τον Μαρίνο Αντύπα ξεπέρασε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής ο Κεραυνός Δένδρων με 2 – 0 και η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη αναδείχθηκε πρωταθλήτρια χειμώνα στον 4ο όμιλο της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι έγινε στο βοηθητικό γήπεδο της Γιάννουλης και τα Δένδρα πανηγύρισαν ακόμη μία νίκη, φθάνοντας έτσι και τους τριάντα δύο μετά από δέκα τρεις αγωνιστικές.

Αντίθετα, η ομάδα του Μαρίνου Αντύπα στη προτελευταία θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας μόλις έξι βαθμούς.

Στο 9ο λεπτό τα Δένδρα κέρδισαν πέναλτι με τον Καλούπα και ο Εννέο Μπακού από τα έντεκα βήματα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε τον Κεραυνό μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η νίκη και οι τρεις βαθμοί ήρθαν για τους «κόκκινους», αφού ο Καλούπας με σουτ από θέση βολής στο 75ο λεπτό κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 0 – 2, σκορ το οποίο έμεινε και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Σάρρου.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουτούκας, Κουσάνας, Γκάτης, Σκριάπας, Βόραδας (46′ Γκαμπέτας), Μπακού (85′ Μπατραλέξης), Ζερδένης (46′ Τσιάτας), Καλούπας (80′ Μαργαρίτης), Καλέσης Απ., Κωστάκης.