Πρωταθλητής Χειμώνα ο Ροδιακός!

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στον 1ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας κέρδισε ο Ροδιακός, κερδίζοντας παράλληλα την Ακαδημία Ελασσόνας με το εμφατικό 4 – 0.

Η ομάδα του Γιώργου Φτεργιώτη κατάφερε να τερματίσει στη 1η θέση μετά το τέλος του πρώτου γύρου και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή Χειμώνα, τον οποίο θέλει να κρατήσει και στο φινάλε.

Στον αντίποδα, η ομάδα τη Ελασσόνας «έπεσε» στην 4η θέση μετά από αυτήν την ήττα.

Οι «μπιανκονέρι» πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Μουκούλη στο 35ο λεπτό, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 42′ να κάνει δύο τόσο τα τέρματα της δικής του ομάδας, όσο και τα προσωπικά του στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη και στο 81′ ο Εριντόν Πατρίκου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, για να διαμορφώσει στο 90′ ο Γαλάρας το τελικό 4 – 0 για την ομάδα της Ροδιάς.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Μπουζούκας, Λίτσιος, Τσιρόπουλος, Μπαλκούρας, Λέκα Σ., Δράμης (78′ Λέκα Αν.), Πατρίκου Ερ. (83′ Γαλάρας), Πατρίκου Αρ. (88′ Καραμήτσιος), Μπιζιώτας (60′ Φούντας Ν.), Μουκούλης.