«Πρωτιά» για Δρυμό, τριάδα για Ακ. Τυρνάβου – Ακάθεκτος ο Α.Ο.Ν., «γκέλα» η Βαμβακού

Ο Κεραυνός Δρυμού κέρδισε την Ακαδημία Ελασσόνας με 2 – 1 και σε συνδυασμό της ήττας της Δόξας Βαλανίδας από τη Προοδευτική βερδικούσιας με 3 – 0, έμεινε μόνος πρώτος στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας μετά από 18 αγωνιστικές.

Στη τρίτη θέση “σκαρφάλωσε” η Ακαδημία Τυρνάβου με το “διπλό” στο Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση, ενώ τέταρτη η Προοδευτική Βερδικούσιας.

Στον 2ο Όμιλο, το Ναρθάκι κέρδισε 4 – 0 και έμεινε στη κορυφή, ενώ η Δόξα Υπέρειας παρέμεινε στη τρίτη θέση αυξάνοντας τη διαφορά από την Αναγέννηση Φαρσάλων που έχασε στο Ζάππειο από την αντίστοιχη Αναγέννηση.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Δρυμός 2 – 1 Ακαδημία Ελασσόνας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού 5 – 2 Πλατανούλια
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 1 – 3 Ακαδημία Τυρνάβου
Βερδικούσια 3 – 0 Βαλανίδα
Ροδιακός 3 – 1 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Συκέα 31/03 Καλύβια

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. Δρυμός      52 – 23   43
2. Βαλανίδα      43 – 20   40
3. Ακαδημία Τυρνάβου      33 – 12   35
4. Βερδικούσια      33 – 17   34
5. Ακαδημία Ελασσόνας      34 – 26   33
6. Ροδιακός      40 – 20   30
7. Συκέα      36 – 32   25 *
8. Πλατανούλια      33 – 34   23
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      26 – 37   19
10. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      25 – 36   16
11. Μεγ. Ελευθεροχώρι      26 – 58   9
12. Καλύβια      9 – 77   3 *

* Αγωνίζονται τη Κυριακή (31/03, 11:00).

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική

Ακαδημία Ελασσόνας 06/04 Πλατανούλια
Ακαδημία Τυρνάβου 06/04 Δρυμός
Βαλανίδα 06/04 Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Μεγ. Ελευθεροχώρι 06/04 Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση
Καλύβια 06/04 Βερδικούσια
Συκέα 06/04 Ροδιακός

2ος Όμιλος

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Σταυρός 0 – 3 α.α. Βασιλί
Ζάππειο 1 – 0 Αναγέννηση Φαρσάλων
Κρήνη 2 – 3 Υπέρεια
Βαμβακού 0 – 1 Χαλκιάδες
Άγιος Γεώργιος 0 – 3 α.α. Μυραϊκός
Ακαδημία Φαρσάλων 0 – 4 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (18η Αγωνιστική)

1. Ναρθάκι      49 – 11   48
2. Βαμβακού      44 – 10   42
3. Υπέρεια      33 – 14   37
4. Αναγέννηση Φαρσάλων      34 – 17   34
5. Χαλκιάδες      46 – 19   33
6. Ζάππειο      26 – 19   30
7. Βασιλί      36 – 21   28
8. Κρήνη      40 – 41   22
9. Μυραϊκός      18 – 37   21
10. Ακαδημία Φαρσάλων      19 – 51   10

* Σταυρός & Άγιος Γεώργιος αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (19η) Αγωνιστική

Βασιλί 07/04 Αναγέννηση Φαρσάλων
Υπέρεια 3 – 0 α.α. Σταυρός
Χαλκιάδες 07/04 Ζάππειο
Μυραϊκός 07/04 Κρήνη
Ναρθάκι 07/04 Βαμβακού
Ακαδημία Φαρσάλων 3 – 0 α.α. Άγιος Γεώργιος

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...