Πρωϊνός και «εξάσφαιρος» ο Ηρακλής Χάλκης

Ακάθεκτος τη πορεία του προς την Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας συνεχίζει ο Ηρακλής Χάλκης, που κέρδισε με το εντυπωσιακό 6 – 0 τον Αστήρ Νέου Περιβολίου, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής ημέρας δράσης του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι Χαλκιώτες που έκαναν 13 τους βαθμούς τους, είχαν σε εξαιρετική ημέρα τον Χρήστο Ρέψη που σημείωσε χατ – τρικ, με τον Γιώργο Λιντέρη να πετυχαίνει άλλα δύο τέρμα. Ένα γκολ σημείωσε και ο Ευαγγέλου για τη νίκη του Ηρακλή Χάλκης με 6 – 0.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους με το «καλημέρα» της αναμέτρησης. Μόλις στο 2ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν προβάδισα στο σκορ, με «δράστη» τον Χρήστο Ρέψη που άνοιξε το χορό των τερμάτων πριν δώσει την σκυτάλη στον Γιώργο Λιντέρη για το 3 – 0.

Στο 32′ ο Γιώργος Λιντέρης σε κενή εστία από το ύψος του πέναλτι και αφού πήρε την ασσίστ από τον Χρήστο Ρέψη που τα έκανε όλα σωστά από δεξιά, πριν σερβίρει «πάρε – βάλε» στον Λιντέρη, ο τελευταίος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στην εσωτερική πλευρά του οριζοντίου δοκαριού πριν αυτήν καταλήξει στο βάθος της εστίας του Μπαλούλη για το 2 – 0.

Έξι λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 38′, ο ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0, ενώ στο 42′ ο Ευαγγέλου πέτυχε το 4 – 0. Το σκορ ημιχρόνου (5 – 0) διαμόρφωσε ο Χρήστος Ρέψης στο 45ο λεπτό.

Στην επανάληψη και στο 51′ ο Χρήστος Ρέψης χάρις στο τρίτο τέρμα στη συνάντηση, διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Κατιγιάννης, Τζεμολάρι (46′ Εξουζίδης), Ντινούλης, Βογιατζής Σ., Βογιατζής Χρ., Μπακαλούλης, Ευαγγέλου (60′ Φωτάκης), Τσάντος, Ρέψης (52′ Μακρής), Λιντέρης (65′ Μήτσης), Καλογιάννης.

Αστήρ Ν. Περιβολίου (Γιώργος Κοτσιανούλης): Μπαλούλης, Μπίρμπα, Μπαλατζάρας, Μάντζαρης, Τσιάρας, Αργύρης, Βράκας, Καραμπουτάκης, Αγγελίδης, Τζέκα Α., Παπακρίβος.