Πρώτη εκτός έδρας νίκη και παραμονή στην κορυφή!

Το “τρία επί τρία” και την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Κίσσαβος Συκουρίου που είχε ευκολο έργο κόντρα στον νεανικό Λαρισαϊκό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25′ με τον Καλλιμάνη να σκοράρει απο πλάγια μετά απο πάσα του Κορδέλα. Στο 30′ ο Πικούλης βγήκε τετ – α – τετ όμως το σουτ που έπιασε βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι έσκασε στη γραμμή και κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα.

Ότι δεν κατάφερε όμως ο ταχύτατος επιθετικός στο 30′ το κατάφερε πέντε λεπτά αργότερα όταν μετά απο ωραία μπαλιά του Καλλιμάνη έκανε το 2 – 0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη του παιχνιδιού, ο Κίσσαβος, συνέχισε να έχει τον έλεγχο και σφράγισε τη νίκη με σουτ του Αλεξανδρίδη στο 65′.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Λυκοκώστας): Μόσιαλος, Θεοχαρίδης, Τσιμπουκλής, Γενητσεφτσής, Βασιλείου, Συράκης, Γκιουρσάνης, Γιώργης, Κουρούκας, Λώλος, Σαγάνης (80′ Γιαννακάρης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Χρήστος Ανδρεούδης): Πετγαζής, Βαρσάμης, Γκανάτσιος (82′ Παλαμίδας), Μαντζαρής, Καλλιμάνης (76′ Τόπης), Κώτσιας Αντ., Καραποστόλης (78′ Κώτσιας Ν.), Αγγέλης, Πικούλης, Κορδέλας, Αλεξανδρίδης.