Πρώτη και… «επαγγελματική» νίκη για τη Δήμητρα Γιάννουλης

Τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε η Δήμητρα Γιάννουλης, κερδίζοντας με 2 – 0 τη Δόξα Βαλανίδας στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής.

Η ομάδα των Χρόνη – Δουζένη χάρις στη πρώτη νίκη, έφτασε τους πέντε βαθμούς (προηγήθηκαν δύο ισοπαλίες). Στον αντίποδα η ομάδα του Βαγγέλη Μάνου, έμεινε στους τρεις πόντους της δεύτερης αγωνιστικής από τη νίκη κόντρα στη Προοδευτική Βερδικούσιας.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία της αναμέτρησης από νωρίς και κατάφεραν να μετουσιώσουν την εδαφική τους υπεροχή και σε τέρμα, μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σκόρερ για τους Γιαννουλίτες ήταν ο Αντώνης Ραμάι, που κέρδισε τον Κυργιάκη, ανοίγοντας το σκορ στο γήπεδο της Γιάννουλης.

Στην επανάληψη και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γραβάνης στο 90’+2′ κατάφερε να «διπλασιάσει» τα τέρματα της ομάδας του και να διαμορφώσει κατ΄ αυτόν τον τρόπο το τελικό σκορ, 2 – 0.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βιλανάκης, Καρέλας, Αμπατζίδης, Ντούφας, Ντόκος, Μπαμπάλης Ν., Μπαμπάλης Γ., Μαυρουδής, Γκιολένα, Ραμάι, Δίχρης.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Κυργιάκης, Χαλίλ, Αρσένης (83′ λ.τ. Τσιαμούρης), Θάνος, Τέλλιος (75′ Παπαδημητρίου), Πλατής, Αδάμου, Βαρσάμης, Ρακιντζόγλου (55′ Μπάσιο), Γκαραβέλης (60′ Κατσίρης), Σαμαράς.