ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 2015 - 2016 - ΠΑΝΓΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΤΖΕΡΕΜΕΣ

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Φαρσάλων!

Στη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, η Αναγέννηση Φαρσάλων πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη, επικρατώντας με 3 – 1 του Παναγροτικού Νίκαιας.

Χαρακτηριστικό της αναμέτρησης ήταν πως όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η αρχή έγινε στο 50ό λεπτό, όταν ο Κοτάκος με πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Γρηγορίου για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι απέκτησαν προβάδισμα ασφαλείας είκοσι λεπτά αργότερα. Στο 70΄λοιπόν, ο Κουκούτης μέσα στη περιοχή έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε το σουτ, νικώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Η αντίδραση του Παναγροτικού Νίκαιας ήρθε πέντε λεπτά αργότερα, όταν ο Γκατζούλης βρήκε με κάθετη πάσα τον Γελαλή, με τον τελευταίο με σουτ στη κίνηση να μειώνει σε 2 – 1. Όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα, για την Αναγέννηση ο Σκούμπρια με ωραία ενέργεια και σουτ χρίστηκε σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Χαβίλας, Γιαχνής, Μαλέσκα, Τσιάμπας, Ρούμπας, Ζαγγανάς, Πατσιούρας (30′ λ.τ. Κατσανάκης), Σκούμπρια, Κουκουτής (80′ Μπούλαρι), Κοτάκος, Αρβανιτοζήσης Δ. (75′ Τζερεμές).

Παναγροτικός Νίκαιας (Γιώργος Λυκοκώστας): Γρηγορίου, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Νικογιάννης, Παπακώστας (65′ Σταυρινάκης), Ανδρεόπουλος, Πανδρεμένος, Μίχος (60′ Γκατζούλης), Σακελλαρίου (80′ Καραφέριας), Γελαλής.