Πρώτη νίκη για τον Δαμασιακό που ήρθε στο φινάλε!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ DE-TOX ΕΠΣ Λάρισας πανηγύρισε ο Δαμασιακός, καθώς κέρδισε το Μαυροβούνι εντός έδρας με σκορ 2 – 1!

Μάλιστα, η πρώτη νίκη για το συγκρότημα του Αλέξη Παγκαρλιώτα ήρθε με ανατροπή και ο Δαμασιακός έφθασε τους πέντε βαθμούς και τη δέκατη τέταρτη θέση στη βαθμολογία.

Από την άλλη, οι «πετεινοί» του Γιάννη Σιάρκου αν και προηγήθηκαν στον αγώνα δεν κατάφεραν να φύγουν με το θετικό αποτέλεσμα και παρέμειναν στους έξι βαθμούς και τη δωδέκατη θέση.

Στο 32ο λεπτό ο Τόλης Ακριβόπουλος είδε τον Δημήτρη Μιγδάνη εκτός εστίας και με εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό σουτ έβαλε το Μαυροβούνι μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 55ο λεπτό, ο Δημήτρης Καρακάνος έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσια σημειώνοντας το 1 – 1 με πλασέ ύστερα από σέντρα του Γιώργου Γεωργατζιά.

Στις καθυστερήσεις της συνάντησης ο Δημήτρης Καρακάνος βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και το 2 – 1 ήταν γεγονός, με τον έμπειρο κεντρικό αμυντικό να σκοράρει ξανά με πλασέ ύστερα από σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενουμένων.

Το 2 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα και ο Δαμασιακός πανηγύρισε τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας…

Οι φιλοξενούμενοι «φωνάζουν» για μία περίπτωση στο 40ο λεπτό όπου ο Σάββας Χατζηλιάδης βρέθηκε σε θέση τετ – α – τετ και ο Δημήτρης Μιγδάνης σύμφωνα με τους ανθρώπους του Μαυροβουνίου απέκρουσε τη μπάλα με τα χέρια έξω από τη μεγάλη περιοχή και αντίκρισε τη κίτρινη κάρτα αντί για τη κόκκινη κάρτα.

Δαμασιακός (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μιγδάνης, Γεωργατζιάς, Πούτας, Καρακάνος, Μπακαΐμης, Δούκας, Μουσιάρης Δ., Λούτσος, Λέτσιος (67′ Μουσιάρης Θ.), Ραπτοτάσιος, Τσιάλτας (86′ Δαούλας).

Μαυροβούνι (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Σάπιος, Μπάγκας Κ., Μαντζαφούλης, Μούμος, Κολιοφούτης (53′ Γαρουφαλιάς), Μπατζέλας Ν., Ακριβόπουλος, Χατζηλιάδης, Σπανός (78′ Νότας).