Πρώτη νίκη για τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης!

Ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης πανηγύρισε τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας, καθώς επικράτησε του Χειμάρρου Μαρμαρίνης με σκορ 2 – 1.

Τους τέσσερις βαθμούς έφθασε η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά μετά και την ισοπαλία της πρεμιέρας απέναντι στον Φιλοκτήτη, ενώ δίχως βαθμό βρίσκεται η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα παρά τη μεγάλη προσπάθεια στις δύο πρώτες αγωνιστικές του 1ου ομίλου στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 23ο λεπτό του αγώνα ο Σωτήρης Ελιζόπουλος με σουτ από θέση βολής ευτύχησε να βάλει τον Πανιώνιο μπροστά στο σκορ και το 0 – 1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Χαν με πλασέ ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Μαρμαρίνης για το 0 – 2.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Σπύρος Καρπέτης σκόραρε ξανά στο φετινό πρωτάθλημα και μείωσε σε 1 – 2 όπου ήταν το τελικό σκορ.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Σωτήρης Ελιζόπουλος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Γκέκας ((49′ λ.τ. Καραλευθέρης) (85′ Βασιλόπουλος)), Βλάχος, Μάρκου, Λιόλιος, Μακρής, Κωσταρέλος, Ντούρμας, Βουγλάνης, Κυμπούρης, Καρπέτης.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Κίτσας Ι., Σερέτης, Σκέντζας Χρ. Πρ., Κοτρώτσιος Χρ., Σκέντζας Β. (60′ Βασιλείου Π.), Σκέντζας Χρ. Γ. (65′ Μανώλης), Χαν, Κοτρώτσιος Αθ., Παπαγεωργίου (80′ Βασιλείου Β.), Ελιζόπουλος Σ., Κίτσας Π.