Πρώτη νίκη για τον Ροδιακό!

Τη πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε σήμερα ο Ροδιακός, όπου επικράτησε του Μεσοχωρίου με 3 – 1.

Έτσι, το συγκρότημα του Γιώργου Φτεργιώτη πήρε τους τρεις πρώτους πόντους, όσους έχει βέβαια και η ομάδα του Μιχάλη Τζιατζιά μετά από την εκκωφαντική νίκη στη πρεμιέρα απέναντι στον Ευαγγελισμό.

Στα του αγώνα, ο Πατρίκου με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1 – 0 για τον Ροδιακό, ενώ στο 35ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 με τη κεφαλιά του Κουζιώνη.

Στην επανάληψη τώρα και στο 70ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόρη, αφού η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων. Επτά λεπτά αργότερα, ο Χαστάς με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά τον Ροδιακό και πάλι στο σκορ, ενώ το τελικό σκορ, 3 – 1 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό με τη κεφαλιά του Πατρίκου ύστερα από τη σέντρα του Τόρη.

Πάντως, να σημειωθεί πως, το συγκρότημα του Μιχάλη Τζιατζιά είχε και δύο πολύ καλές στιγμές με τους Κουζιώνη και Καρακώστα, με τις ευκαιρίες τους να σταματούν στο δοκάρι της εστίας του Θόδα.

Τέλος, η Ελπίς Μεσοχωρίου ευχαριστεί τον Ροδιακό για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι, ενώ εκφράζει έντονα παράπονα για τη διαιτησία του κ. Κουκούλη και για τις αποφάσεις του β΄βοηθού κ. Καραγιάννη.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Θόδας, Χαστάς, Τσιρόπουλος, Φούντας, Γεροστέργιος, Σπάχος, Γκαμπέτας, Μάρκος (60′ Τόρης), Πατρίκου, Κάγιο (60′ Ρόκα), Πέρπερας.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Λικάι, Αλιπρασίτης (46′ Μαρκούγιας), Λέτσιος, Μούσιος, Φράντζας (15′ λ.τ. Καλογιάννης), Καρακώστας, Τσιάρας, Κοντοθανάσης, Γκαραβέλης, Κουζιώνης, Ρακιντζόγλου.