Πρώτη νίκη για τον Όλυμπο Αιγάνης, κέρδισε τον Κίσσαβο Συκουρίου!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Όλυμπος Αιγάνης, καθώς κέρδισε στο παιχνίδι της Κυριακής (10/11) τον Κίσσαβο Συκουρίου με σκορ 2 – 0!

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος η ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου επικράτησε του συνόλου του Γιάννη Μιχαλέ και με τη νίκη αυτή ξέφυγε από τη τελευταία θέση φθάνοντας τους πέντε βαθμούς.

Στον αντίποδα, οι «κιτρινόμαυροι» του Γιάννη Μιχαλέ δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα κι έμειναν στους οκτώ βαθμούς και τη δέκατη θέση της βαθμολογίας.

Στο 40ο λεπτό του αγώνα ο Λεονάρντο Μπουλάρι εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κισσάβου Συκουρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 75′ η Αιγάνη μπήκε μπροστά στο σκορ με το γκολ του Λεονάρντο Μπουλάρι με σουτ μέσα από τη περιοχή, ενώ στο 85ο λεπτό ο Χαράλαμπος Γκαραγκούνης έκανε δύο τα τέρματα για τους γηπεδούχους με ωραίο τελείωμα.

Τρία λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία για να πετύχουν τη μείωση του σκορ. Ο Κωνσταντίνος Τζιούρας κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, με τον πορτιέρο της Αιγάνης, Ρουμπιέ να αντιδρά σωστά και να κρατά το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Τέλος, όσον αφορά την ομάδα της Αιγάνης αγωνίστηκε στο παιχνίδι με επτά σημαντικές απουσίες και δεν είχε στη διάθεση της να κάνει αλλαγή ποδοσφαιριστή, όπως και η πρώτη νίκη του πρωταθλήματος είναι αφιερωμένη στον φίλαθλο κόσμο της Αιγάνης που στέκεται πάντα δίπλα στην ομάδα…

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ρουμπιές Κ., Μπουλάρι Γ., Γκαραγκούνης, Πουρλιώτης, Σολωμός, Χριστοδούλου, Λάζος, Τάκης, Γκαραγκούνης Χ., Φουντούνας, Μπούλαρι Λ.

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Νίκου, Βαρσάμης, Ζαϊρές, Γκανάτσιος (75′ Γκαντόγλου), Τόπης, Πότσης, Μακρής (77′ Ράπτης Γ.), Κάτσας, Ζιώγας (46′ Κρητικός), Ριζούλης, Τζιούρας.