Πρώτη νίκη για τον Όλυμπο Καρυάς!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β’ τοπικής κατηγορίας σημείωσε ο Όλυμπος Καρυάς, καθώς κέρδισε τον Μαρίνο Αντύπα με σκορ 3 – 1 το απόγευμα της Κυριακής (13/10)!

Η ομάδα του Θωμά Δάσσιου μετά τη γεμάτη από σκορ ισοπαλία με τη Συκέα (4 – 4) στη πρεμιέρα, πήρε τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και έφθασε τους τέσσερις βαθμούς!

Από την άλλη, η ομάδα του Μαρίνου Αντύπα δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και συνεχίζει χωρίς βαθμό τη προσπάθεια στον 1ο όμιλο.

Στο 12ο λεπτό ο Λευτέρης Χάμος έκανε τη σέντρα και ο Ορέστης Δάσσιος με κεφαλιά ευτύχησε να βάλει τον Όλυμπο Καρυάς μπροστά στο σκορ, ενώ δύο λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους, καθώς η μπάλα από τη σέντρα του Κώστα Δάσσιου σταμάτησε στα δίχτυα των φιλοξενουμένων όπου παίκτης του Μαρίνου Αντύπα σημείωσε αυτογκόλ.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2 – 1 και ξανά μπήκαν στο παιχνίδι.

Στο 35ο λεπτό το συγκρότημα του Θωμά Δάσσιου σημείωσε και τρίτο γκολ με τη κεφαλιά του Λευτέρη Χάμου από τη σέντρα του Γρηγόρη Δάσσιου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα και ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι κράτησαν το υπέρ τους σκορ και ο Όλυμπος Καρυάς στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος σημείωσε τη πρώτη νίκη!

Όλυμπος Καρυάς (Θωμάς Δάσσιος): Καρακώστας, Δάσσιος Γρ., Δάσσιος Ορ. (46′ Καραγκόγκος), Μπασδέκης Ηλ., Αξούγκας Οδ., Στεργιούλας (65′ Κατσιούρας), Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Κουτσογιάννης, Χάμος (75′ Μανούσιος), Ντόκος Ι. (55′ Χαραλαμπίδης).