Πρώτη νίκη για το Νέο Περιβόλι στο νέο έτος

Μετά από τρία συνεχόμενα ατυχή αποτελέσματα το Νέο Περιβόλι επέστρεψε στις νίκες και σημείωσε τη πρώτη για το 2019, καθώς κέρδισε στην έδρα του την Ανθούπολη με 2 – 1 για την 11η στροφή του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη πέτυχε τη νίκη και μάλιστα με ανατροπή του σκορ, φθάνοντας τους δέκα επτά πόντους. Από την άλλη, η ομάδα του Βάιου Καραφέρη έμεινε στους δώδεκα πόντους μετά και την ήττα στο σημερινό παιχνίδι.

Στο 20ο λεπτό η Ανθούπολη κέρδισε πέναλτι σε χέρι αμυντικού και ο Αναγνώστης από τα έντεκα βήματα ήταν εύστοχος για το 0 – 1.

Προς το τέλος του αγώνα το Νέο Περιβόλι ισοφάρισε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ο Θέμης Γούσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια, ενώ η νίκη για τους γηπεδούχους ήρθε στις καθυστερήσεις τους ματς.

Η πίεση των γηπεδούχων έφερε και το γκολ για το συγκρότημα του Βασίλη Δραγατζίκη, αφού ο Αντώνης Κοκότσικας έκανε τη σέντρα και ο Θάνος Ζιόμπουρας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ανθούπολης για το 2 – 1 που αποτέλεσε και τελικό σκορ.

Πάντως, στο 70ο λεπτό ο Λόζιο δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα από τον κ. Παλαμίδα και ο ποδοσφαιριστής της Ανθούπολης πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, με τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές. Παράπονα εκφράζουν οι φιλοξενούμενοι για τις αποφάσεις του κ. Παλαμίδα στο παιχνίδι με αντίπαλο το Νέο Περιβόλι.

Αστήρ Ν. Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Καρακυρίτσης, Ζιόμπουρας, Νασιούλας (80′ Σταμάτης Ι.), Κοκότσικας, Τσιάρας, Χατζόπουλος, Αργύρης (55′ Σταμάτης Αλ.), Τζέκα (60′ Κωσταρέλλος Δ.), Κωσταρέλλος Εμ., Μπαλούλης, Γούσης.

Α.Ο. Ανθούπολης (Βάιος Καραφέρης): Καραφέρης Αντ., Χατζηρούφας (Τσαμπαλής), Καρατζούκος, Σπαρτής, Τσότσικας (Μασούρας), Αργυρούλης (Λόζιος), Καφανέλης, Τσούτσος, Αναγνώστης, Σκορδίλης, Χοτάι (Χριστοδούλου).