Πρώτη νίκη και εντυπωσιακή!

Τη πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε σήμερα Πανιώνιος, μιας και επιβλήθηκε του Άρη Κουλουρίου με εντυπωσιακό σκορ στο γήπεδο του Βιολογικού.

Έτσι, ο Πανιώνιος που είχε στον πάγκο έναν παλιό γνώριμο, τον Αποστόλη Κορομηλά, σημείωσε τη πρώτη νίκη για φέτος κι έφθασε τους τέσσερις βαθμούς. Από την άλλη, στους δέκα τρεις βαθμούς έμεινε ο Άρης Κουλουρίου έπειτα από την αγωνιστική αυτή.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Βασίλης Σκέντζας με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Γεράσιμου Κίτσα σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μπει μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη τώρα και στο 58ο λεπτό, ο Σωτήρης Ελιζόπουλος με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ.

Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Γεράσιμος Κίτσας που ήταν εκ τω πρωταγωνιστών σήμερα για την ομάδα της Νέας Σμύρνης, πέτυχε το 2 – 0 με όμορφο τελείωμα πό θέση βολής, ενώ στο 79ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με κεφαλιά, ενώ πέτυχε παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στη συνάντηση.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τέταρτο τέρμα στον αγώνα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Γιώργο Κίτσα με ιδανικό τελείωμα στο 80ο λεπτό, έπειτα από κάθετη πάσα του Χρυσοβαλάντη Στρατή.

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης(Αποστόλης Κορομηλάς): Ευθυμίου Ν., Βασιλείου Π. (46′ Κίτσας Γ.), Κανής Ηλ., Σκέντζας Β., Ελιζόπουλος Ν. (80′ Βαρτζέλος), Παϊτέρης, Σκέντζας Χρ., Δημόπουλος, Ελιζόπουλος Σ. (70′ Καρδαμήλης), Κίτσας Γερ., Στρατής Χρ.