Πρώτη νίκη μακριά από τη Νέα Πολιτεία για την Αστραπή!

Μία ακόμη σπουδαία νίκη πέτυχε η Αστραπή Νέας Πολιτείας, κερδίζοντας με ανατροπή στη Νίκαια τον ομώνυμο, Παναγροτικό με 2 – 1. Αποστόλης Ταρταμπούκας και Κώστας Καλτσάς ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1 – 0 του Σακελλαρίου.

Εννέα έχει κάνει πλέον τους βαθμούς της η ομάδα της Νέας Πολιτείας, αφήνοντας τον Παναγροτικό για τέταρτη αγωνιστική χωρίς βαθμό στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Μετά από ένα φτωχό πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σε μια φάση αναταραχής στα καρέ των φιλοξενουμένων, βρέθηκε στο 63ο λεπτό ο Σακελλαρίου με τη μπάλα στα πόδια, που σημάδεψε σωστά στην εστία του Τσατσάρα και έδωσε το προβάδισμα στους «πρασίνους» του Βαγγέλη Μπρισίμη.

Τρία λεπτά αργότερα (66′) ο Αποστόλης Ταρταμπούκας, απάντησε για λογαριασμό του συγκροτημάτος του ξάδερφου… Βαγγέλη Μπρισίμη, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε πρώτη φάση.

Την ολική ανατροπή του σκορ και τη νίκη στους «οράνιε», χάρισε με πέναλτι ο Κώστας Καλτσάς στο 75′. Για την διαιτητική αυτήν απόφαση, να δοθεί πέναλτι σε χέρι του Ψαρούλη, διαμαρτύρονται εντόνως οι γηπεδούχοι, οι οποίοι θεωρούν πως η μπάλα δεν βρήκε στο χέρι του αμυντικού τους.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Ψαθάς, Παπαδημητρίου (80′ Νικολακούλης), Ψαρούλης, Ντελόπουλος, Μούτσιος, Πανδρεμένος, Ανδρεόπουλος (70′ Γεωργόπουλος), Φουρίκης, Βλαχάκης, Δημόπουλος (60′ Τίκας), Ολλομάνι (60′ Σακελλαρίου Κ.).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Τσατσάρας, Σπύρο, Χλωρός, Κατσιάνος, Καφφές, Καλτσάς (Μαναός Δ.), Σκουλίδης (Μαναός), Σκόμπας (Γερακίνης), Ταρταμπούκας (Σιώκας), Φακίτσας, Αντωνόπουλος.