Πρώτη νίκη μετά τη… πρεμιέρα!

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Ομορφοχωρίου μετά την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με 3 – 1 εντός έδρας της Δόξας Αρμενίου.

Ιδανικότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσαν να φανταστούν οι γηπεδούχοι, καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο Κύρκος με πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 1 – 0. Ωστόσο στο 20΄οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Σέντρα του Βασίλη Καψούρη και ωραίο τελείωμα του Καμπανά με το 1 – 1 να είναι γεγονός. Όμως το Ομορφοχώρι κατάφερε και πάλι να πάρει το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα. Όταν στο 40΄από κόρνερ του Κύρκου ο Κώστας Τζήμουλας με κεφαλιά έκανε το 2 – 1.

Μάλιστα στο 65΄ο δημιουργός του δεύτερου τέρματος των γηπεδούχων, έφτασε κοντά στο να χριστεί σκόρερ, όμως το σουτ του κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι! Αλλά δέκα λεπτά αργότερα, ο Τζήμουλας από πάσα και πάλι του Κύρκου, ήταν πιο εύστοχος και με πλασέ έκανε το 3 – 1.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το ματς, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Φωτίου, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Νανούλη να μη μπορεί να βάλει ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του και το 3 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Οι άνθρωποι της Δόξας Αρμενίου διαμαρτύρονται έντονα για τις αποφάσεις του κ. Ρουπέλα στη σημερινή αναμέτρηση και ειδικότερα για τη φάση του 75ου λεπτού, όπου σύμφωνα με τους φιλοξενούμενους ο Νανούλης ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο ρέφερι έδειξε συνέχεια…

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Τσιόγκας, Μπιζιώτας, Καψάλης, Ροδίτης, Τζαλαμπύρας (60′ Μπουτακίδης Δ.), Μπατζογιάννης (46′ Φωτίου), Παπαδόπουλος Δ. (70′ Κανάκης), Κωσταρέλλος, Τζήμουλας, Κύρκος.

Δόξα Αρμενίου (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Κωστόπουλος Δ., Χατζής, Ξέρας, Καψούρης, Φραντζέσκο, Καμπανάς, Νανούλης (88′ Παπανικολάου), Μπόλκας, Ρενάτο.