Πρώτη νίκη με «διπλό»!

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’1 τοπικής κατηγορίας πανηγύρισε ο Παναγροτικός Νίκαιας, καθώς επικράτησε με 2 – 0 εκτός έδρας του Φιλοκτήτη Μελιβοίας.

Οι «πράσινοι» του Βαγγέλη Μπρισίμη επικράτησαν με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και πήραν έτσι τη πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Έτσι, έκανε τρεις τους βαθμούς της η Νίκαια, ενώ η ομάδα του Φιλοκτήτη δεν έχει ακόμη βαθμό.

Στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης ο Χρήστος Δημόπουλος πέτυχε το 0 – 1, ενώ για τον Παναγροτικό στο 83ο λεπτό ο Ολομάνι έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα της Νίκαιας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Αποστόλης Ευαγγέλου): Γρηγορίου, Δεμέστιχας, Πασιάς Δ., Πλατσάς (23′ Καψάλης Π.), Σπετίμ, Ντούμος, Παπαρίζος Μ. (90′ Καραμάνης), Καψάλης, Γκουντάρας Ηλ. (71′ Κουβαράς (90′ Χαρατσής)), Μυλωνάς, Λαδάς.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σαρακατσάνης, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Ντελόπουλος, Νικολακούλης (60′ Μούτσιος), Πανδρεμένος , Ανδρεόπουλος (46′ Ολομάνι), Δημόπουλος, Βλαχάκης (90′ Τίκας), Φουρίκης, Σακελλαρίου (74′ Παπακώστας).