Πρώτη νίκη με εμφατικό σκορ για την Αναγέννηση Φαρσάλων!

Τη πρώτη νίκη στους αγώνες μπαράζ της Β΄τοπικής κατηγορίας πέτυχε η Αναγέννηση Φαρσάλων, όπου κέρδισε στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης τη Βερδικούσια με σκορ 5 – 0!

Η ομάδα του Νίκου Θεοχαρόπουλου με αυτή τη νίκη έφθασε τους τέσσερις βαθμούς, ενώ το συγκρότημα του Κώστα Μπακλαβά συνεχίζει χωρίς βαθμό μετά και το πέρας της τρίτης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ζαγγανάς στο 11ο λεπτό βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κι έκανε το 1 – 0 για την Αναγέννηση, με τον ίδιο παίκτη να βρίσκει δίχτυα και στο 38ο λεπτό και το 2 – 0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη του αγώνα και στο 68ο λεπτό, το συγκρότημα του Νίκου Θεοχαρόπουλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς της νίκης, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Σαλλή.

Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά μετά διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε και το 5 – 0 στο 81′ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ παράλληλα σημείωσε και χατ – τρικ!

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Τέρπος, Μπούλαρι, Μπανιάς, Σακελλαρίου, Δημουλάς, Πατσιούρας, Σαλλής (83′ Θέος), Καρακώστας, Αρβανιτοζήσης (78′ Αγγελάκης), Τσούλης (80′ Θεοχαρόπουλος), Ζαγγανάς (75′ Λάμπρου).

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Νυχτερίδας, Μούμος (80′ Πουρνάρας), Ζερδαλής Σπ. Δ., Γκουγκούλας, Ζερδαλής Σπ. Χρ., Τέλλιος (75′ Γκουρνέλης), Καρκατσέλας, Οικονόμου Ν. Γ. (80′ Γκουντελιάνης), Νανούλης (65′ Χατζής), Οικονόμου Ν. Αθ., Στατήρης.