Πρώτη νίκη με “λάμψη” Δαλαμπύρα

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας ο οποίος επικράτησε με 3 – 1 του Κεραυνού Παραποτάμου.

Αν και ο Παραπόταμος μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι με τον Τριαντάφυλλο Σερίφη να αστοχεί σε δυο τετ α τετ στο 7ο και στο 12ο λεπτό και τον Κουκουτσέλο να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 18′, ο γηπεδούχος Φιλοκτήτης ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 35′ με κοντινό πλασέ του Δαλαμπύρα. Ο Παραπόταμος απάντησε άμεσα με κεφαλιά του Δαλακώνη στο 42′ ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Ο Φιλοκτήτης που ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο προηγήθηκε και πάλι με νέο σουτ του Δαλαμπύρα στο 75′. Η ομάδα της Μελιβοίας σφράγισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με τον Σενκάι να σκοράρει λίγο πριν την συμπλήρωση  του 90λεπτου.

Most Valuable Player… Χρήστος Δαλαμπύρας!

Ο 18χρονος επιθετικός με τα δύο γκολ που πέτυχε έδειξε πως θα κατέχει φέτος ηγετικό ρόλο στην επιθετική γραμμή της Μελιβοίας.

Οι Συνθέσεις

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Δημήτρης Τσέστιλας) : Γεωργούλας, Πλατσάς, Καρβούνης, Κατσιάνος, Παπαηλίας, Κορδαλής, Γκουζιώτης (60′ Σελήνης) Σενκάι, Λούγκος, Λάιος (50′ λ.τ. Γκουντάρας (88′ Ντουμος)), Δαλαμπύρας.

Κεραυνός Παραπόταμου (Κώστας Μπακατσής): Τζουσέπε, Ζυγοροδήμος (10′ λ.τ. Κανταρίνος Ν.), Ζιούστης, Δαλακώνης, Πάσχος, Σαΐτης (70′ Σαρρής), Παππάς, Κανταρίνος Θ., Σερίφης Τρ., Κουκουτσέλος (72′ Αβραμούλης), Βασίλεβ.