Πρώτη νίκη με σκόρερ τον Φανίδη!

Χάρη στο τέρμα του Φανίδη στο 56ο λεπτό της συνάντησης, ο Μαχητής Τερψιθέας πέτυχε τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ μετά και τη σημερινή του νίκη απέναντι στη Φορτούνα Κουτσοχέρου!

Η ομάδα του Κώστα Τσιτσιούμη σημείωσε τη πρώτη της νίκη στη δεύτερη αγωνιστική μετά την ήττα από τον Κεραυνό Δένδρων στη πρεμιέρα, με τους βαθμούς να γίνονται τρεις, όσους έχει δηλαδή και η Φορτούνα Κουτσοχέρου μετά και τη σημερινή αναμέτρηση.

Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και το ματς σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, με ωραία προσπάθεια ο Φανίδης κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε το 1 – 0 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μαχητής Τερψιθέας (Κώστας Τσιτσιούμης): Παπαρσένος, Παπαδημητρίου Δ., Παπαδημητρίου Στ., Παπαδημητρίου Χρ., Τζουρμακλιώτης, Ντε Λα Ρόσα, Παυλόπουλος Δ. (65′ Θεοδώρου), Ντορούμογλου, Γεωργοσούλης, Παυλόπουλος Θ., Φανίδης.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Κυριάκος): Τσιάντας, Καπνόπουλος, Φονιάς (65′ Ξύτσας), Μπακογιάννης, Μητράκας, Σιούτας (80′ Τασιούλης), Τζαβάρας, Τσιάμης, Χατζής (55′ Κυριάκος), Τσιούτσιας (55′ Σαλοκανάς), Καλφούντζος.