Πρώτη νίκη με “σφραγίδα” Ζαγγανά

Το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα στην έδρα της η Αναγέννηση Φαρσάλων απέναντι στη Νίκη Νίκης με σκορ 3 – 1. Έτσι ξεκόλλησε από την τελευταία θέση και ξεκινά την προσπάθειά της για να αποφύγει τα χειρότερα στο τέλος τη σεζόν.

Από την άλλη η Νίκη Νίκης συνεχίζει τα σκαμπανεβάσματα της μένοντας στην 12η θέση του πρωταθλήματος. Βέβαια καλό είναι να αναφερθεί πως τη νίκη πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο τελευταίο δεκάλεπτο, βγάζοντας μεγάλα ψυχικά αποθέματα με μεγάλο πρωταγωνιστή το Ζαγγανά.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 25′ με τον Βασίλη Θεοχάρη, όταν μετά από τη σέντρα του Γιάννη Θεοχάρη, ο παίκτης με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1 – 0.

Η απάντηση των ποδοσφαιριστών του κ. Παπαρίζου ήρθε στο 40′ όταν ο Χίος με δυνατό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια σε 1 – 1. Αποτέλεσμα που έστειλε και τους παίκτες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι φιλοξενούμενοι χάνουν δύο κλασικές ευκαιρίες στα πρώτα πέντε λεπτά με τον Σφέτσο να μην καταφέρνει εν τέλει να βάλει την μπάλα στην εστία του Κατμερού.

Για να καταφέρουν οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης στο 80′ με προβολή του Ζαγγανά να πετυχαίνουν το 2 – 1, ενώ δύο λεπτά μετά στο 82ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής με πανέμορφη ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1, για την πρώτη νίκη της Αναγέννησης στο πρωτάθλημα.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Κατμερός, Θλιβερός, Παλαμίδας, Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Ρούμπας, Μουσκανάς (75′ Δημητρόπουλος), Θεοχάρης Γ., Ανδριόπουλος, Θεοχάρης Β.(70′ Ζαγγανάς), Κουτσικόπουλος (50′ Αγγελακόπουλος).

Νίκη Νίκης (Κώστας Παπαρίζος): Κωστάντος, Πετρίκης, Μοράβας, Δεσλής, Πάνος (50′ Αρβανίτης), Χίος, Δημητρίου, Σφέτσος, Τέγος (75 Βιλανάκης Γ.), Παναγιωτόπουλος, Βιλανάκης Μ.