Πρώτη νίκη με τον Αυλογιάρη, του «έσπασε» το αήττητο!

Έπρεπε να φθάσουμε στην 11η αγωνιστική για να πάρει τη πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄τοπικής κατηγορίας ο Τύρναβος, όπου κέρδισε τον Δαμασιακό με το φτωχό πλην τίμιο, 1 – 0, «σπάζοντας» του παράλληλα και το «6χ6» που είχε μέχρι τώρα το σύνολο του Νίκου Χρόνη.

Τους δέκα βαθμούς έφθασε το σύνολο του Νίκου Αλεξούλη όπου και αναρριχήθηκε παράλληλα στην δέκατη θέση της βαθμολογίας, ενώ στους δέκα εννέα πόντους έμεινε ο Δαμασιακός ύστερα από το σημερινό αποτέλεσμα.

Το μοναδικό τέρμα που σημειώθηκε στο σημερινό παιχνίδι σημειώθηκε στο 82ο λεπτό. Ο Γιώργος Καραλής εκτέλεσε κόρνερ για τον Τύρναβο και με τη κεφαλιά που πήρε ο Μιχάλης Αυλογιάρης πέτυχε το 1 – 0, αφού έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δημήτρη Μιγδάνη.

Δώδεκα λεπτά πριν, ο Δαμασιακός είχε απειλήσει με τον μέχρι πρότινος σκόρερ του πρωταθλήματος, Στέφανο Σουγλή με δυνατό σουτ από θέση βολής, όμως ο Γιάννης Γραβάνης αντέδρασε αποτελεσματικά και κράτησε το μηδέν για τους γηπεδούχους.

Το 1 – 0 έμεινε μέχρι και το φινάλε του σημερινού αγώνα και η ομάδα του Νίκου Αλεξούλη πανηγύρισε τη πρώτη και σπουδαία νίκη απέναντι στον Δαμασιακό, όπου σταμάτησε το εκπληκτικό σερί που είχε μέχρι τώρα και τις έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Γανός, Γαλάνης, Βλιώρας, Τατσέλαρι Ρ., Γκαντρής (72′ Καραλής), Μπάκος (60′ Αυλογιάρης), Τζιόλας, Νάτσης, Τσούτσας (90+1′ Τατσελάρι Λ.), Καλέσης Απ. (46′ Ντονούδης).

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Ντόκος, Ιωαννίδης, Καρατζιόλης (46′ Οικονόμου), Μουσιάρης (82′ Μόκας), Δούκας, Τσιάλτας (82′ Βίδρας), Γεωργαντζιάς, Σουγλής, Λούτσος.