Πρώτη νίκη με 4άρα για την Φλόγα!

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον 3ο Όμιλο πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής η Φλόγα Ευαγγελισμού, στην Αμυγδαλή κόντρα στην τοπική Δόξα.

Το τελικό 1 – 4 διαμορφώθηκε μετά από εξαιρετική εμφάνιση των Αγγελάκη και Τσαρούχα που έφτιαξαν και δημιούργησαν τα γκολ των φιλοξενουμένων.

Στο 10ο λεπτό ο Κώστας Μαντής έδωσε πάσα πάρε – βάλε στον Αγγελάκη ο οποίος από κοντά άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των φιλοξενουμένων.

Στο 22′ ο Αγγελάκης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά έπειετα από σέντρα του Τσαρούχα. Λιγο προτού οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια και πιο συγκεκριμένα στο 39′, ο Καματέρης μείωσε προσωρινά για την τοπική Δόξα σε 1 – 2.

Την νίκη του συγκροτήματος του Κώστα Κονταξή, “κλείδωσε” ο Μενάγιας με πανέμορφη, απευθείας, εκτέλεση φάουλ, μη αφήνοντας κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μανωλά.

Το τελικό 1 – 4 διαμόρφωσε και πάλι ο Αγγελάκης πετυχαίνοντας παράλληλα και χατ – τρικ, στο 82ο λεπτό με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τσαρούχα αππό αριστερά.

Δόξα Αμυγδαλής: Μανωλάς, Στεφανούλης, Μπίζιος, Μαυρογιάννης, Ντάφος Π., Ντάφος Γ., Μπικιώτης, Καματέρης, Τζιμουργός, Μπραχιλίκα, Ανδρέου (46′ Παπαδήμος).

Φλόγα Ευαγγελισμού (Κώστας Κονταξής): Παναγιωτίδης, Κόκκινος, Μουστάκας, Μαντής Κ., Μπότσαρης, Μαντής Π. (55′ Μενάγιας), Αγγελάκης, Κορδέλας (65′ Καραΐσκος), Τσαρούχας, Παππάς (75′ Διαμαντάκης), Ζήκος.