Πρώτοι…και συνεχίζουν (pics)

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους τα Σουφλάρια όπου στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β ΕΣΚΑΘ αντιμετώπισαν την ομάδα του Σπρίντερ και κατάφεραν να διατηρήσουν το αήττητο για ακόμα μία Κυριακή. Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό του Αγίου Θωμά οι τυπικά γηπεδούχοι ευτύχισαν να πάρουν από νωρίς κεφάλι στο σκορ με την πρώτη περίοδο να τους βρίσκει μπροστά με 18-5.Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου τα Σουφλάρια συνέχιζαν με αμείωτο ρυθμό να τρέχουν στο ανοιχτό γήπεδο και να πετυχαίνουν εύκολα καλάθια στο 5 εναντίον 5, με το ημίχρονο να κλείνει 32-16. Στην επανάληψη η ροή της αναμέτρησης διαφοροποιήθηκε με τους παίχτες του Σπρίντερ να πιέζουν περισσότερο και να προσπαθούν να μειώσουν.Κάνοντας ένα μικρο σερί 6-11 πλησίασαν στο σκορ με την 3η περίοδο να κλείνει 38-27. Στο 4ο δεκάλεπτο όμως οι παίχτες των Σουφλαρίων βρήκαν ξανά ρυθμό σε επίθεση και άμυνα με την νίκη να έρχεται φυσιολογικά και δίκαια.