«Ρεσιτάλ» Κολοβού στην Φιλιππούπολη!

Σε ένα κακό και δύσκολο αγωνιστικό χώρο ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στην Δόξα Ομορφοχωρίου με σκορ 4 – 1 και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Κολοβό που πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα για την ομάδα της Φιλιππούπολης.

Πλέον οι γηπεδούχοι μετά από αυτήν την νίκη βλέπουν με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος ενώ όσο αναφορά το συγκρότημα του Μάκη Αλεξούδη πρέπει να τα δώσει όλα στην συνέχεια καθώς η ομάδα του Ομορφοχωρίου βρίσκεται μία θέση πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

DSC02704 copy

Στο 27ο λεπτό της συνάντησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν καθώς μετά από λάθος γύρισμα της μπάλας από τον Εμμανουήλ, ο Γκόλαντας από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ρεσίτη πραγματοποιώντας το 0 – 1 για την Δόξα Ομορφοχωρίου.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πάνω από 120 δευτερόλεπτα καθώς μετά από δύο λεπτά ο Απόλλων έφθασε στην ισοφάριση του σκορ με τον Καρβούνη από αριστερά να κάνει μία παράλληλη σέντρα και να βρίσκει τον Κολοβό που με κοντινό πλασέ από το ύψος του πέναλτι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντίνου.

Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους στο 31ο λεπτό όταν ο Κολοβός βγήκε μόνος του απέναντι από τον Κωνσταντίνου, με τον γκολκίπερ του Ομορφοχωρίου να εξουδετερώνει και να διώχνει με τα πόδια το σουτ του επιθετικού του Απόλλωνα.

DSC02684 copy

Η ανατροπή του σκορ σε 2 – 1 ήρθε για τον Απόλλωνα στο 38ο λεπτό και πάλι με τον Καρβούνη να τροφοδοτεί τον Κολοβό, με τον τελευταίο να βγαίνει απέναντι από τον Κωνσταντίνου και να τον κερδίζει στέλνοντας την μπάλα για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ομορφοχωρίου.

Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε για τον καλύτερο παίκτη του 2013 και την “χρυσή” μπάλα, πατώντας εδώ.

Διαγώνιο σουτ του Κολοβού από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κωνσταντίνου.

Στο 61ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφθασαν και σε τρίτο τέρμα όταν ο Καλαμπάκας με ιδανική κάθετη πάσα έβγαλε ολομόναχο τον Γιάννη Κολοβό, με τον τελευταίο να μην αστοχεί και να κάνει το σουτ και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κωνσταντίνου πραγματοποιώντας το 3 – 1.

DSC02681 copy

Μεγαλύτερες διαστάσεις στην νίκη του Απόλλωνα έβαλε και πάλι ο επιθετικός του Απόλλωνα, Γιάννης Κολοβός όπου έκανε το 4 – 1 για την ομάδα του αφού μετά από ωραία πάσα του Αντωνόπουλου, έστειλε για τέταρτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του πορτιέρο, Κωνσταντίνου.

Στο επόμενο λεπτό η Δόξα Ομορφοχωρίου έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Ανδρώνη να εκτελεί ένα φάουλ έξω από τον χώρο της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να χτυπά αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι του Ρεσίτη και μετά να καταλήγει άουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 2013 - 2014 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ - ΚΟΛΟΒΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Most Valuable Player… Γιάννης Κολοβός

Ο 18χρονος μεσοεπιθετικός του Απόλλωνα Λάρισας αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος στην θέση του επιθετικού και τα πήγε περίφημα. Ητάν σε τρομερή μέρα καθώς κατάφερε να σημειώσει 4 τέρματα για την ομάδα του και να βοηθήσει τα μέγιστα για την σημερινή νίκη της ομάδος του.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 2013 - 2014 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Απόλλων Λάρισας (Κώστας Τσώτσος): Ρεσίτης, Μαρούδης, Μαρσέλο, Σκάκος, Εμμανουήλ, Γερονάτσιος (81′ Τασόπουλος), Παππάς (80′ Ράπτης), Καρβούνης, Αντωνόπουλος, Κολοβός 79′ Αγρόδημος, Καλαμπάκας.

ΟΜΟΡΦΟΧΩΡΙ 2013 - 2014 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Δόξα Ομορφοχωρίου (Νίκος Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Γαρυφαλλόπουλος (46′ Καραγιαννόπουλος), Μάρκου, Μωραϊτης, Βιλανάκης, Τσακαβίτης, Ρουμελιώτης, Ανδρώνης (77′ Ασίκογλου), Γκόλαντας, Τζαλαμπύρας, Χριστοδούλου Στ. (46′ Χριστοδούλου Κ.).